Box Office: Uderzenie nordyckiego młota

W szerokiej dystrybucji zadebiutowała tylko jedna premiera, nic dziwnego, w końcu lepiej było nie przeszkadzać młotkowemu w pracy. Thor: Mroczny świat zarobił w premierowy piątek sumę w przedziale 29-32 mln$, co powinno przynieść mu pierwszy weekend w wysokości około 85 mln$. Byłby to 4 najlepszy weekend otwarcia w tym roku. Dla porównania pierwsza część zarobiła w piątek 25 mln$, a cały weekend przyniósł jej 67 mln$.

Ostatecznie Thor zarobił w kinach Ameryki Północnej 181 mln$, kontynuacja przygód nordyckiego boga powinna poprawić ten wynik, góra pieniędzy czeka na nią także na rynku zewnętrznym. Superprodukcja Marvela zebrała dość przeciętne opinie krytyków, na Rotten Tomatoes możemy dostrzec wprawdzie 66% pozytywnych opinii, ale przy przeciętnej, bo wynoszącej 6.2 średniej ocen. Dla porównania poprzedni odcinek zebrał 77% i 6.7.

Marvel utrzymał w ryzach budżet kolejnego Thora, obraz kosztował 170 mln$, przy 150 mln$ wydanych na poprzednie perypetie miłośnika młotów.

Premierą następnego tygodnia jest skierowana do afroamerykańskiej widowni komedia Czas na przyjaźń, zatem rządy blondwłosego herosa nie zostaną obalone.