Szczegóły filmowego Warcrafta ujawnione

Na tegorocznym BlizzConie poznaliśmy szczegóły dotyczące najbardziej oczekiwanej ekranizacji gry od wielu lat. Z fanami gry Warcraft spotkali się ludzie odpowiedzialni za ten projekt – nie zabrakło ludzi z firmy Blizzard Roba Pardo, Chrisa Metzena i Nicka Carpentera, był również reżyser filmu Duncan Jones oraz spec od efektów specjalnych Bill Westenhofer.

Twórcy zdradzili, że fabuła będzie skupiała się na wojnie pomiędzy orkami oraz ludźmi. W filmie nie zabraknie takich postaci jak Lothar i Durotan oraz innych ras znanych z serii gier. Orkowie będą grani przez prawdziwych aktorów, a pomóc ma w tym technika motion capture znana chociażby z takich filmów jak Geneza planety małp czy Hobbit: Niezwykła podróż. Sam film ma być połączeniem Gry o tron z Avatarem, a klimat i sceny batalistyczne mają być zbliżone do tych z Gladiatora.

Ostatnio mówiło się także, że jednym z aktorów, który wystąpi w Warcrafcie będzie odtwórca głównej roli w serialu Wikingowie Travis Fimmel. Zdjęcia do filmu mają ruszyć na początku przyszłego roku. Premiera zaplanowana jest natomiast na 18 grudnia 2015.

W panelu poświęconemu Warcraftowi zaprezentowano także kilka szkiców koncepcyjnych:

Źrodło: http://www.ubergizmo.com/


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)