Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zwiastun nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego 5

Dzisiaj zadebiutował zwiastun filmu Pod Mocnym Aniołem w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W filmie będącym adaptacją książki Jerzego Pilcha wystąpi plejada gwiazd polskiego kina – Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Kinga Preis czy Marcin Dorociński.

Jerzy (w tej roli Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (zagra ją Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca.

Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Gracjan Mikitin 2013-11-21

HEH, PIJE BO LUBIE :d

Kurdę czekam na ten film z niecierpliwością. Smarzowski mnie jeszcze nie zawiódł i teraz będzie podobnie, wierzę!

Proszę czekać…