Drugi film o Armstrongu ma scenarzystę

Lance Armstrong

Paramount i Bad Robot ogłosiły kto będzie scenarzystą biograficznego filmu o Lance'ie Armstrongu. Został nim D.V. DeVincentis (Zabijanie na śniadanie, Przeboje i podboje), który zajmie się adaptacją książki Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong autorstwa Juliet Macur.

Akcja filmu ma rozpocząć się w momencie kiedy młody kolarz dowiedział się, że cierpi na raka (1996) i trwać do wygrania przez niego po raz siódmy wyścigu Tour De France (2005).

Mimo, że Paramount wraz z Bad Robot były pierwszymi wytwórniami, które podjęły się zadania realizacji biografii, obecnie trwają zdjęcia do niezatytułowanego jeszcze filmu z główną rolą Bena Fostera. Trzeci projekt o życiu i karierze Armstronga zatytułowany jest Red Blooded American. Bradley Cooper jest w nim jednym z producentów i prawdopodobnie odtwórcą roli Armstronga lub Tylera Hamiltona.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.