Niezbędnik Nimfomanki

Jamie Bell w filmie NIMFOMANKA (2013)

Wczoraj ogłoszono, że Magnolia Pictures zajmie się dystrybucją filmu Larsa Von Triera Nimfomanka na terenie USA w dwóch częściach. Dzisiaj studio wypuściło dwa plakaty promujące każdą z części.

O polskich datach premier różnych wersji tego filmu pisaliśmy tutaj.

Film ma być opowieścią o erotycznym życiu kobiety, od urodzenia do 50. roku życia, przedstawioną z punktu widzenia głównej bohaterki Joe (Charlotte Gainsbourg), która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgård), znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera Joe do mieszkania, gdzie opatruje jej rany i próbuje wyjaśnić co się stało. Kobieta opowiada mu złożoną z 8 rozdziałów historię swojego bujnego życia, bogatego w związki i zazębiające się przypadki.

Część I

Nymphomaniac: Part One w Stanach Zjednoczonych pojawi się na VOD 3 marca, a do kin trafi 21 marca 2014 r.

Część II

Nymphomaniac: Part Two trafi do dystrybucji na VOD 3 kwietnia, a na ekrany kin amerykańskich kin wejdzie 18 kwietnia 2014 r.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.