Box Office: Krajobraz po Igrzyskach 4

Tym razem mamy bardzo spokojny weekend w amerykańskich kinach, jedyną nowością jest słabo sprzedający się dramat sensacyjny Zrodzony w ogniu. Na górze tabeli Kraina lodu i Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia idą łeb w łeb, i do końca będą walczyć o prowadzenie w ten weekend.

Zrodzony w ogniu zarobił w piątek ok 2 mln$, po weekendzie powinien mieć na koncie około 5 mln$. Od środy był pokazywany w 4 kinach, gdzie zarobił 27 tys$, w piątek dramat przeszedł do szerokiej, bo wynoszącej 2101 kin dystrybucji, gdzie jednak notuje bardzo słabe wyniki. Film z Christianem Balem pochłonął 22 mln$, już teraz nie może być mowy o zwrocie kosztów produkcji. Krytycy przyznali bardzo przeciętne 52% pozytywnych recenzji, widzowie okazali się dużo bardziej bezlitośni ze swoim C+ na Cinema Score, producenci nie mogą więc liczyć na małe spadki frekwencji w następnych tygodniach. Na pocieszenie pozostaje filmowi trochę lepsza ocena na portalu Metacritic, gdzie obraz zebrał 64% pozytywnych recenzji.

Premiery następnego tygodnia to Hobbit: Pustkowie Smauga i A Madea Christmas, poniżej przewidywana pierwsza szóstka weekendowego zestawienia:

1. Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia 28.3 mln$ (338 mln$ po 17 dniach)
2. Kraina lodu 28.2 mln$ (131 mln$ po 17 dniach)
3. Zrodzony w ogniu 5 mln$ (5 mln$ po 5 dniach)
4. Thor: Mroczny świat 4.4 mln$ (193 mln$ po 31 dniach)
5. Wykapany ojciec 3.3 mln$ (24 mln$ po 17 dniach)
6. Homefront 3 mln$ (15 mln$ po 12 dniach)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Quagmire 2013-12-07

Ok, w tym aspekcie przyznaję rację. Za to finansowo ten film już na pewno poległ, za chwilę wysypią się wszyscy wielcy, oscarowi gracze i trzeba będzie znacznie lepszych procentów aby utrzymać się na rynku.

Beznickowy 2013-12-07

Ale CinemaScore uwzględnia tylko opinię amerykańskich widzów, a oni mają nieco inny gust od mojego. Wg IMDb widzowie spoza USA zdecydowanie lepiej oceniają film. A jeśli chodzi o metacritic, ocenę tam zaniżają media o stosunkowo małym zasięgu i znaczeniu. Bo te najbardziej uznane – The Hollywood Reporter, Variety, New York Times, Los Angeles Times – przyznają zgodnie 80 pkt lub powyżej.

Quagmire 2013-12-07

Twoja sąsiadka z góry jest wiarygodniejsza niż Imdb :) A Meta Critic rzeczywiście zastanawiające, ale nie aż tak różne od Rotten Tomatoes, bo wynoszące 64, zaraz się wyrówna.

Dodałem info o Metacritic.

Beznickowy 2013-12-07

Przedstawiłeś jedną stronę medalu, ale "Out of the Furnace" chyba aż tak zły być nie może. Na metacritic 70/100, na IMDb 7,4. Chociażby ze względu na obsadę, film obejrzę :)

Proszę czekać…