Tym z Kayah, Kayah z Tymem 0

Rozpoczął się właśnie tydzień Rysia. Już jutro, we wtorek (6 lutego), w Warszawie, uroczysta premiera filmu, a w piątek (9 lutego) niecierpliwie oczekiwany powrót Ryszarda Ochódzkiego do kin.

Stanisław Tym – reżyser, scenarzysta oraz twarz prezesa KS Tęcza, często nazywanego kultową postacią polskiego kina – objawi przy tej okazji jeszcze jedną stronę swojej osobowości: wokalną. 9 lutego zadebiutuje bowiem nie tylko film, ale i płyta ze ścieżką dźwiękową. Jak przystało na niecodzienny projekt, nie będzie to jeden z tych soundtracków, do jakich przywykliśmy. Płyta z Rysia, wydana przez wytwórnię Kayax, to wyjątkowy album: usłyszymy najśmieszniejsze teksty z filmu, muzykę napisaną przez Piotra Rubika oraz dzieła innych artystów – Leszka Możdżera, Krzysztofa Pszony i Kayah.

Okładka płyty z muzyką do filmu RyśOkładka płyty z muzyką do filmu Ryś

Lokomotywą płyty będzie z pewnością nie mniej spektakularny duet niż wszystko, co się wokół Rysia dzieje –Stanisław Tym razem z Kayah wykonują energetyczne mambo Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki . Wokalistka, nie kryjąc satysfakcji ze współpracy, opowiada: Nie każdy wie, że pan Tym z piosenką miał, i to w poważnym tego słowa znaczeniu, wiele do czynienia. Występował na opolskim festiwalu i to niekoniecznie kabaretowo. Tak więc w przewodnim temacie filmu będzie można obcować nie tylko z jego komicznym i prześmiewczym talentem, ale i z wokalnym. Nie mogę nie wspomnieć, że samo zbliżenie się do jego kultowej sylwetki jest dla mnie nie lada przyjemnością i zaszczytem.

Artystka mówi także: To, że Stanisław Tym darzy mnie i Krzysia Pszonę zaufaniem, to honorowa sytuacja. Cieniem na żartobliwej opowieści o dwóch Krysiach w autobusie i porządności wszystkich tych, którzy noszą imię Rysiek (o czym mogę zaświadczyć) położyła się niestety wiadomość o odejściu wielkiej aktorki Krystyny Feldman, mającej w filmie swój udział. Miejmy nadzieję, że mimo to film i piosenka będą w ludziach wzbudzać same pozytywne emocje, takie, jakie towarzyszyły nam podczas pracy nad umuzykalnieniem tego dzieła – kończy Kayah.

Premiera płyty z muzyką do filmu Stanisława Tyma Ryś zaplanowana jest na 9 lutego 2007r.

Informacja prasowa

Big Bang PR

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…