Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

OSCARY 2014: Nominacje dla filmów nieanglojęzycznych 3

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 9 filmów nieangielskojęzycznych biorących udział w wyścigu o statuetkę. Do kategorii zakwalifikowało się w sumie 76 produkcji.

Które z poniższej listy otrzymają nominację dowiemy się już 16 stycznia przyszłego roku podczas inauguracji 86. ceremonii, a rozdanie tych najważniejszych w świecie filmów nagród nastąpi 2 marca standardowo w Dolby Theatre w Hollywood. Gospodarzem gali będzie Ellen DeGeneres.

Oto lista kandydatur wg kolejności alfabetycznej krajów produkcji:

Które 5 z nich mają według Was szansę na nominację?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Gracjan Mikitin 2013-12-23

W kręgu miłość bezapelacyjny faworyt (chociaż go nie widziałem, dopiero mam w planach) i na 90 procent to ten film dostanie statuetkę. 9 procent daję genialnemu Polowaniu, będę trzymał kciuki za ten film (a może będzie mega niespodzianka i nominacja dla Mikkelsena, olee by było?). 1 procent dla reszty kandydatów, ale jedynie Wielkie piękno może powalczyć.

Quagmire 2013-12-23

Łudziłem się jeszcze w momencie zgłoszenia kandydatury, ale ten rok okazał się tak mocny dla filmów nieanglojęzycznych, że nie było siły która wepchnęłaby Wałęsę.

Piotr Biernacki 2013-12-23

Dobrze. Było pewne, że nie wejdzie.

Marek Jacek 2013-12-23

Dobrze kojarzę, że Wałęsa startował z Polski?

Piotr Biernacki 2013-12-23

Wydaje mi się, że "W kręgu miłości" wygra. Bardzo amerykański film. Pomijając fakt, że dużo w nim muzyki country, to w swojej formie bardzo przypomina hollywoodzkie dramaty biograficzne. Aż po seansie sprawdziłem, czy przypadkiem film nie powstał na podstawie faktów, bo został tak nakręcony, jakby historia ta miała się wydarzyć w przeszłości.

Proszę czekać…