http://vimeo.com/mironkundzicz

Jeff Bridges w Iron Manie 0

Jeff Bridges dołączył do obsady adaptacji komiksu Iron Man.

Produkuje Marvel Entertainment, dystrybucją zajmie się Paramount Pictures.

Jeff Bridges w filmie Kraina traw 2005Jeff Bridges w filmie Kraina traw 2005

Reżyserem obrazu jest Jon Favreau (Swingers). W obsadzie znajdują się już trzy gwiazdy: Robert Downey Jr. (A Guide to Recognizing Your Saints), Terrence Howard (Pokonaj najszybszego) i Gwyneth Paltrow (Pani Parker i krąg jej przyjaciół).

Downey Jr. wcieli się w tytułową postać, superbohatera w niezniszczalnym pancerzu, Iron Mana i jego alter ego, milionera Tony'ego Starka. Bridges zagra natomiast powiernika i najbliższego, biznesowego wspólnika Starka, długoletniego wykonawcę zadań Stark Industries, który wywarł znaczącą rolę na kształtowaniu się życia głównego bohatera.

Rozmawialiśmy o tym z Jeffem od długiego czasu, mówi główny producent, Kevin Feige (X-Men: Ostatni bastion). Jest bardzo podekscytowany, że będzie mógł zrobić taki film, a my jesteśmy szczęśliwi, że zagra akurat tę rolę. Jest wiele twarzy, które moglibyśmy obsadzić, ale patrząc na wszystkie role Jeffa, pasuje on idealnie. Myślę, że jeszcze żaden z naszych filmów, nie miał tak świetnej obsady.

Zdjęcia mają się rozpocząć w marcu w Los Angeles, natomiast premiera zaplanowana jest na 2 maja 2008 roku.

Ponieważ zbliżają się Oscary, należy wspomnieć, że wszyscy odtwórcy głównych ról mają na swoim koncie nominacje do tych nagórd. Terrence Howard za rolę w obrazie Hustle & Flow, Gwyneth Paltrow zdobyła go za występ w Zakochanym Szekspirze, Jeff Bridges był aż czterokrotnie nominowany, za Ukrytą prawdę, Gwiezdnego przybysza, Piorun i Lekka Stopa i Ostatni seans filmowy i na koniec Robert Downey Jr., który był nominowany za rolę w Chaplinie.

Jeff Bridges pochodzi z Kalifornii. Ma na swoim koncie występy w filmach, które na stałe wpisały się do historii kina, jak: Big Lebowski, K-Pax, Ostatni seans filmowy, czy King Kong. Poza wspomnianymi już nominacjami do Oscara, zdobył wiele innych nagród, Independent Spirit Award za Serce Ameryki, Alan J. Pakula Award za Ukrytą prawdę, czy Saturn Award za Gwiezdnego przybysza.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…