Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Saldana i Worthington powrócą w trzech sequelach Avatara 2

James Cameron zapowiedział, że gwiazdy pierwszej części AvataraZoe Saldana oraz Sam Worthington powrócą w trzech kolejnych sequelach najbardziej dochodowego filmu w historii kina. Pierwsze informacje na temat przyszłości mieszkańców Pandory poznaliśmy już rok temu, kiedy to Cameron zapowiedział, że będą trzy kontynuacje Avatara, a nie dwie jak planowano na początku.

Zdobywcy jak do tej pory trzech Oscarów w pisaniu scenariuszy do filmów będzie pomagać kilka osób: Josh Friedman (Wojna światów), Rick Jaffa, Amanda Silver (Rise of the Planet of the Apes), oraz Shane Salerno (Savages: Ponad bezprawiem).

Szacuje się, że premiera drugiego Avatara będzie miała miejsce pod koniec 2016 roku. Kolejne części będą trafiły do kin rok po sobie.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Gracjan Mikitin 2014-01-15

A według mnie Saldana (Star Trek, Colombiana czy już niedługo Guardians of the Galaxy) wypromowała się zdecydowanie bardziej od Worthingtona, który miał być przecież złotym dzieckiem Hollywood. Pech Worthingtona polega też na tym, że mniej więcej w tym samym czasie wypłynął Chris Hemsworth.

I według mnie ta druga część Avatara spokojnie może do 2 mld dobić – ludzie będą szturmować kinowe sale, żeby zobaczyć po raz kolejny piękny świat Pandory (tym razem morski) w IMAXie. Siedem lat to długo okres oczekiwania i myślę, że ludzie rzucą się na ten film jak wygłodniałe wilki na padlinę. Inaczej będzie już wyglądała sytuacja z kolejnymi częściami.

No i dodam, że wieszczę pod koniec 2015, ewentualnie na początku 2016 roku powrót pierwszej części Avatara na kilka tygodni do kin :P

Quagmire 2014-01-15

Zgadzam się w zupełności, Avatar już raczej "ostygł" i zdziwię się jeśli kontynuacja zarobi w USA połowę tego co oryginał. Z perspektywy prawie 5 lat można już powiedzieć, że w karierach powyższej dwójki nie wydarzyło się nic ciekawego od czasu zagrania w największym hicie wszech czasów.

Marek Jacek 2014-01-15

Mam dziwne przeczucie, że dalsze części nie odniosą już takiego sukcesu. Zwłaszcza w 7 lat po premierze jedynki.

Marcin Głogowski 2014-01-15

Czyli niebieska Moda na sukces

Proszę czekać…