Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fincher zabiera się za kolejny serial 3

David Fincher, którego House of Cards zostało znakomicie przyjęte przez krytykę, jak i widzów będzie po raz kolejny pracował dla telewizji. Tym razem zajmie się stworzeniem dla HBO Utopia na podstawie brytyjskiego miniserialu.

David Fincher będzie miał za zadanie wyreżyserowania pilota serialu. Scenariuszem zajmie się Gillian Flynn, która pracowała wraz z David Fincher przy ekranizacji jej bestsellerowej powieści "Zaginiona dziewczyna" (premiera filmu 3 października).

Oryginalna brytyjska Utopia jest opowieścią o tajemniczej powieści graficznej "The Utopia Experiments". Kiedy w jej posiadanie wchodzi grupa ludzi, która nie miała wcześniej ze sobą nic wspólnego, zaczynają się dziać przedziwne i brutalne wydarzenia, za którymi stoją najważniejsi ludzie kraju.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Piotr Biernacki 2014-02-13

Z całym szacunkiem dla Finchera, ale niech zostawi ten serial w spokoju. Fincher to jednak spec od mrocznych klimatów, nie sądzę, żeby był w stanie oddać pastelowy świat "Utopii".

BTW, to nie miniserial, tylko serial – drugi sezon już w produkcji ;)

Gracjan Mikitin Beznickowy 2014-02-13

No właśnie ja sie boję, że Fincher stworzy z tego coś mrocznego i Utopia straci cały swój urok, a Fincher odniesie porażkę. Chociaż jesli w ten sposób brytyjska wersja zyska trochę na popularności i wiecej ludzi ja obejrzy to chociaz takie z tego plusy.

Proszę czekać…