Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Pierwsze tytuły z Tygodnia Kina Hiszpańskiego 0

Organizatorzy 14. Tygodnia Kina Hiszpańskiego ujawnili pierwsze tytuły, jakie będzie można obejrzeć w marcu w 7 miastach Polski.

Dla wielbicieli hiszpańskiej kinematografii jest obowiązkowe wydarzenie w roku. Program TKH jest zróżnicowany – zawiera filmy kasowe, ale także te skromniejsze: artystyczne i dokumenty. Ponieważ w polskich kinach rzadko można obejrzeć hiszpańskie produkcje, to ten tygodniowy przegląd zawiera dużą ilość tytułów dotąd niepokazywanych w naszym kraju. Wśród nich znalazły się:

 • De tu ventana a la mía
  Inés (Maribel Verdú), Violetta (Leticia Dolera) i Luisa (Luisa Gavasa) – trzy kobiety i trzy zupełnie różne, poruszające historie o miłości. Łączy je siła i odwaga, która pozwala podnieść się po osobistej tragedii, marzyć i żyć dalej. Jeden region – piękna Aragonia. Jeden kraj w trzech różnych okresach jego burzliwej historii – w latach 20-tych, 40-tych i połowie 70-tych XX wieku. Uznany i nagradzany debiut fabularny Pauli Ortiz to uczta dla oka i ucha.
 • El bosc
  Mieszkająca w południowej Aragonii rodzina od pokoleń pilnie strzeże sekretu przed sąsiadami. Coś niezwykłego dzieje się na jej ziemiach. Dwa razy do roku w lesie widać tajemnicze światła, Legenda głosi, że są bramą do innego świata. Podobno kto raz przez nią przejdzie, nigdy nie powróci. Jednak w burzliwych początkach hiszpańskiej wojny domowej "inny świat" wydaje się jedynym bezpiecznym miejscem, przynajmniej dla Ramona.
 • Tots volem el millor per a ella
  Geni (Nora Navas) ma 38 lat. Rok po poważnym wypadku mozolnie wraca do zdrowia. Jej rodzina chce, aby wszystko było jak dawniej. Ale to już nie jest ta sama Geni. Nawet stare buty są na nią za małe. Sytuacja ją przytłacza, a oczekiwania bliskich przerastają. Już nie chce żyć tak jak kiedyś. Jedynym wyjściem, jakie przychodzi jej do głowy, jest ucieczka.
 • Viral
  25-letni bezrobotny Raúl wygrywa casting do nietypowego konkursu. Ma zamieszkać na 7 dni w salonie FNAC. Przez ten czas nie może ani na chwilę opuścić budynku, jego jedynym łącznikiem ze światem są portale społecznościowe. Głównym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości fanów. Nagroda jest wysoka, a Raúl bardzo potrzebuje pieniędzy. Jednak wygrana w konkursie wkrótce przestaje być najważniejsza. Na drugi plan schodzi też uczucie do ślicznej kasjerki i obawa towarzysząca izolacji. Teraz Raúl musi odkryć, czy niepokojące zajścia, które dzieją się nocami w starym budynku są wytworem jego wyobraźni, częścią kampanii marketingowej, czy rzeczywiście to zjawiska paranormalne i grozi mu niebezpieczeństwo.

Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w wybranych miastach w następujące dni:
Warszawa / 20 – 27 marca / Kino Muranów, Kino Luna
Kraków / 22 – 28 marca / Kino Pod Baranami
Gdańsk / 24 – 30 marca / Kino Żak
Łódź / 26 marca – 1 kwietnia / Kino Charlie
Wrocław / 28 marca – 3 kwietnia / Kino Nowe Horyzonty
Katowice / 31 marca – 6 kwietnia / Kino Światowid
Poznań / 4 – 10 kwietnia / Kino Muza

Źrodło: opisy filmów od organizatora 14. TKH

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…