http://vimeo.com/mironkundzicz

Słoneczny Alan Arkin 0

Alan Arkin wystąpi w niezależnym filmie Sunshine Cleaning.

Wystąpi u boku Amy Adams (Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia), Emily Blunt (Lato miłości) i Clifton Collins Jr. (Łowcy umysłów). Reżyseruje Christine Jeffs (Sylvia), a autorką scenariusze jest Megan Holley.

Alan Arkin w filmie Paragraf 22 1970Alan Arkin w filmie Paragraf 22 1970

Film będzie opowiadał historię Rose Lorkowski, która jest sfrustrowana swoją pracą, sprzątaniem cudzych domów. Poza tym jest zaniepokojona, że nie może uzbierać pieniędzy na opłacenie prywatnej szkoły swojemu ośmioletniemu synkowi, Oscarowi. Aby dorobić, razem ze swoją niesolidną siostrą Norą, zaczynają czyścić dla policji miejsca zbrodni. Podczas nowej pracy, siostry dostrzegą, że ich życia są pełne bałaganu i postanowią zacząć żyć poza nimi.

Zdjęcia rozpoczynają się w przyszłym tygodniu w okolicach Albuquerque.

Alan Arkin pochodzi z Nowego Jorku. Ma na swoim koncie wiele znakomitych ról w takich filmach jak Paragraf 22, Edward Nożycoręki, Glengarry Glen Ross, czy Gattaca – Szok przyszłości. Ostatnio polscy widzowie mogli go oglądać w znakomitym obrazie Mała Miss, za który jest nominowany do Oscara. Poza tym, ma na swoim koncie jeszcze dwie nominacje, za występy w Serce to samotny myśliwy i Rosjanie nadchodzą. Za rolę w tym ostatnim, otrzymał Złotego Globa. Poza tym zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Valladolid za Glengarry Glen Ross, czy nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Bostonu za występ w Trzynaście rozmów o tym samym.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…