widoczny tu i tam. hasam.

Komornik nagrodzony w Teheranie 0

Komornik Feliksa Falka zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz na kończącym się właśnie 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Teheranie – Fajr International Film Festival (1-11 lutego 2007).

Jury doceniło wartości duchowe i moralne scenariusza Grzegorza Łoszewskiego. Jest to już kolejna nagroda za scenariusz do Komornika – wcześniej film zdobył taką nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Złoty Witeź w Moskwie. W zeszłym roku Komornik zdobył też Nagrodę Jury Ekumenicznego na Berlinale. W programie tej największej, międzynarodowej imprezy filmowej w Iranie jest również prezentowany inny film TVP: Parę osób, mały czas Andrzeja Barańskiego, nagrodzony za najlepszą rolę męską na MFF w Karlovych Varach w 2006 r.

Lucjan jest człowiekiem pozbawionym wszelkich uczuć. Pracuje on jako komornik. Bez skrupułów i żalu odbiera biednym ludziom ich ostatnie 'deski ratunku'. Kiedy pewnego dnia grono nieszczęść spada mu na głowę, mężczyzna przechdzi kryzys i… zaczyna być dobrym. Swoim dorobkiem życiowym odpłaca wszystkim swoje złe czyny. Czy może czyjaś śmierć go tak zmieniła? Czy może miłość do pewnej kobiety… Co mogło być tak wielkim nieszczęściem dla bezlitosnego komornika?!

pisf.pl

Kadr z filmu Komornik 2005Kadr z filmu Komornik 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Chyba niski poziom w tym Teheranie musi byc, by nagradzac jakby nie było bardzo prosty i infantylny scenariusz.

Proszę czekać…