kino europejskie...i wszystko inne

Co w drugim sezonie Detektywa? 6

Emitowany w HBO "Detektyw" jest uważany za jeden z najlepszych obecnie seriali. Pierwszy sezon dobiega końca, na co możemy liczyć w następnym? [uwaga artykuł może zdradzać niektóre elementy fabuły]

"Detektyw" zdobył rzeszę fanów dzięki bardzo rozbudowanym i ciekawym dialogom i dość nietypowemu sposobowi przedstawienia akcji, która to nie jest kluczowym elementem serialu. Para aktorów Matthew McConaughey i Woody Harrelson stworzyła tak niesamowity klimat, że mimo właśnie bardzo skromnej akcji każdy odcinek ogląda się z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

W USA jednak skrytykowano twórców, za rolę kobiet jaką odgrywają w całym obrazie, bohaterki są bojaźliwe lub puszczalskie, i ogólnie są przedstawione niekorzystnie.
Wystarczy tylko wspomnieć o postaci Maggie Hart (Michelle Monaghan), żonie Martina, której odpowiedzią na zdrady męża jest własna zdrada. Piękne i młode Alexandra Daddario i Lili Simmons grają z kolei kochanki podstarzałego detektywa. Można więc uznać te oskarżenia za przynajmniej częściowo zasadne.

Twórca Nic Pizzolatto zajął więc stanowisko w tej sprawie i oznajmił, że w następnym sezonie (sezon 2. nie został oficjalnie zamówiony przez HBO) kobiety mogą odgrywać bardziej znaczące role.

Wiemy już, że sezon drugi serialu będzie zupełnie nową historią z zupełnie nowymi bohaterami i być może nawet nowym reżyserem.

Nic Pizzolatto jednak stwierdził, że byłoby świetnie, gdyby można było ponownie skorzystać z niektórych aktorów. Ponadto z wypowiedzi twórców wynika, że możliwym jest, że detektywami w następnym sezonie będą właśnie kobiety.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Avatar square 200x200
Tomasz Rutkowski 2014-02-28

Przed tym newsem powinna widnieć informacja o spojlerach…

Sebastian Kn©l Lamper 2014-02-28

news nie zdradza wydarzeń poza odcinkami, które już wyemitowano, więc nie widzę potrzeby takiej informacji.

Tomasz Rutkowski ferhin2 2014-02-28

A to uważasz, że wszyscy oglądają na bieżąco? Żałosne. Chociaż zwykła informacja taka jak w komentarzu by się przydała eh.
To tak samo jakbym Ci napisał, że w jakimś filmie, na który czekasz napisał Ci wszystko co się wydarzy bo przecież miał już premierę w chinach na czarnym rynku…

Sebastian Kn©l Lamper 2014-02-28

po 1. za szybko używasz słowa 'żałosne'
po 2. premiera i kolejne emisje miały miejsce w Polsce w telewizji, a nie w Chinach
po 3. news nie zdradza kluczowych informacji
jeśli natknąłeś się na jakieś poważne spoilery, które zepsuły Ci oglądanie serialu to sorry, ale trzeba też mieć na względzie, że informacja o kolejnym sezonie może zdradzać pewne informacje z poprzedniego.

Karol Komański ferhin2 2014-03-02

Jednak zdradziłeś jedno, bardzo ważne wydarzenie, które miało olbrzymie znaczenie dla relacji między głównymi bohaterami. Tłumaczenie, że serial miał premierę w Polsce (nie każdy ma HBO) nie oznacza, że nie powinno się informować, że tekst zawiera spojlery.

Sebastian Kn©l alienK 2014-03-02

a widzisz, to juz Ty dopowiedziałeś. nie zostało napisane z kim i jaki miało skutek.
poza tym informacja o spojlerze została dołączona.

Karol Komański ferhin2 2014-03-02

A czy ja napisałem, o które wydarzenie chodzi?

Proszę czekać…