Co w drugim sezonie Detektywa?

Emitowany w HBO "Detektyw" jest uważany za jeden z najlepszych obecnie seriali. Pierwszy sezon dobiega końca, na co możemy liczyć w następnym? [uwaga artykuł może zdradzać niektóre elementy fabuły]

"Detektyw" zdobył rzeszę fanów dzięki bardzo rozbudowanym i ciekawym dialogom i dość nietypowemu sposobowi przedstawienia akcji, która to nie jest kluczowym elementem serialu. Para aktorów Matthew McConaughey i Woody Harrelson stworzyła tak niesamowity klimat, że mimo właśnie bardzo skromnej akcji każdy odcinek ogląda się z wielką przyjemnością i zaciekawieniem.

W USA jednak skrytykowano twórców, za rolę kobiet jaką odgrywają w całym obrazie, bohaterki są bojaźliwe lub puszczalskie, i ogólnie są przedstawione niekorzystnie.
Wystarczy tylko wspomnieć o postaci Maggie Hart (Michelle Monaghan), żonie Martina, której odpowiedzią na zdrady męża jest własna zdrada. Piękne i młode Alexandra Daddario i Lili Simmons grają z kolei kochanki podstarzałego detektywa. Można więc uznać te oskarżenia za przynajmniej częściowo zasadne.

Twórca Nic Pizzolatto zajął więc stanowisko w tej sprawie i oznajmił, że w następnym sezonie (sezon 2. nie został oficjalnie zamówiony przez HBO) kobiety mogą odgrywać bardziej znaczące role.

Wiemy już, że sezon drugi serialu będzie zupełnie nową historią z zupełnie nowymi bohaterami i być może nawet nowym reżyserem.

Nic Pizzolatto jednak stwierdził, że byłoby świetnie, gdyby można było ponownie skorzystać z niektórych aktorów. Ponadto z wypowiedzi twórców wynika, że możliwym jest, że detektywami w następnym sezonie będą właśnie kobiety.


Sebastian Kn©l
kino europejskie...i wszystko inne