Powstanie kinowa wersja The Last of Us!

Należąca do Sony firma Screen Gems zajmie się produkcją filmu na podstawie jeden z najlepszych gier ostatnich lat "The Last of Us".

Dobrą informacją dla fanów gry z pewnością będzie fakt, że scenariuszem filmu zajmie się Neil Druckmann, który odpowiadał również za fabułę w samej grze. Poza nim w produkcji filmu będą uczestniczyli także inni ludzie odpowiedzialni za stworzenie The Last of Us, członkowie Naughty Dog: prezesowie Evan Wells i Christophe Balestra oraz Bruce Straley, który zajmował się reżyserią. Co więcej w projekt ma zostać włączony również Sam Raimi.

Co do samego pomysłu sfilmowania tej historii wypowiedział się także szef Screen Gems, Clint Culpepper. Stwierdził, że jest to idealna historia dla filmowego świata i powinna ona być pokazana dużo większej społeczności niż tylko tej związanej z grami. Bardzo pozytywnie zareagował także na fakt, że to Neil Druckmann napisze scenariusz.

Największym znakiem zapytania jest natomiast sama wytwórnia Screen Gems, która do tej pory zajmowała się raczej mniejszymi filmowymi projektami. Na swoje produkcje nie wydają więcej niż 40 milionów dolarów a w swoim CV mają takie tytuły jak Underworld czy Resident Evil.


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)