http://vimeo.com/mironkundzicz

Snyder potwierdza Strażników 0

Podczas spotkania promującego film 300tu Spartan, reżyser Zack Snyder odpowiedział na parę pytań odnośnie swojego nadchodzącego projektu.

Będzie to adaptacja komiksu Alana Moore'a (Z piekła rodem) (scenariusz) i Dave'a Gibbonsa (rysunki), Strażnicy (Watchmen).

Kadr z komiksu StrażnicyKadr z komiksu Strażnicy

Na pytanie, czy film, tak samo jak 300tu Spartanach, powstanie na greenboxie, odpowiedział: Więc, w Strażnikach, bo nad nimi teraz pracujemy, nie ma potrzeby używania greenboxu. To są raczej rzeczy potrzebne, jeśli chcesz się wybrać na Marsa. Myślę, że doświadczenie, jakiego nabrałem podczas kręcenia 300tu Spartan, w tej technologii, pozwoli mi lepiej kręcić filmy. Myślę też, że Strażnikom bliżej jest do Taksówkarza, albo Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę, niż Fantastycznej czwórki, więc można sobie wyobrazić, w jakiej stylistyce będzie utrzymany.

Kolejne pytanie dotyczyło tegorocznego Comic Con, które odbywa się w San Diego. Dziennikarze zastanawiali się, czy coś będzie już gotowe do czasu konwentu. Reżyser odpowiedział: Myślę, że nie rozpoczniemy zdjęć przed Comic Con. Mamy plany, aby projekt ruszył tego lata. Jestem jednak pewien, że pojawię się w San Diego, z pewnymi gotowymi materiałami.

Snyder wypowiedział się też na temat budżetu i fabuły filmu: Wszyscy staramy się zebrać odpowiedni budżet. To będzie długi film i ciężko walczymy o pieniądze. Mam w planach nakręcenie rozdziału Mroki Bytu, ale nikt o tym jeszcze nie rozmawiał. To trochę zwariowany pomysł i nawet, jeśli Mroki Bytu trafią tylko jako dodatek na DVD albo w rozszerzonej wersji, to chcę go nakręcić. Taki jest mój plan.

Na pytanie odnośnie obsady i castingu, reżyser remake'u Świtu żywych trupów odpowiedział: Nie mam jeszcze pełnej obsady, ale rozmawiałem z wieloma osobami. Będę wiedział wszystko po powrocie z Berlina. Myślę, że wtedy zostanie domknięta cała obsada.

Ostatnim pytaniem było, jak radzi sobie z presją? Snyder odpowiedział: Jest ogromna presja ze strony fanów, ale z drugiej strony, sposób, w jaki chce to zrobić i moje podejście do tego projektu jest bardzo pozytywne i wierze, że wszystko się uda. Mam nadzieję, że na koniec, wszyscy będą zadowoleni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…