20. Wiosna Filmów 2

WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie.

W tym roku, zaledwie dwa miesiące po premierze festiwalowej, na Wiośnie Filmów będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego na tegorocznym Berlinale film „Droga krzyżowa” (niem. „Kreuzweg”) w reżyserii Dietricha Brüggemanna. Festiwal otworzy "Rzymska aureola" Gianfranco Rosiego, lauerata Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Festiwal WIOSNA FILMÓW to kontynuacja Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie festiwalu WIOSNA FILMÓW odbędzie się STREFA SCENARZYSTY, czyli impreza szkoleniowa, mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie scenariopisarstwa.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi WIOSNA FILMÓW można od dzisiaj zobaczyć na: www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow. Sprzedaż biletów rusza od jutra w warszawskim Kinie Praha.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…