Po prostu kocham kino :)

Znane nazwiska w nowym filmie Snydera 1

BURBANK, Kalifornia, — Warner Bros. Pictures ogłosił dziś, że zdobywczyni Oscara Holly Hunter oraz Callan Mulvey, który wystąpił w filmie 300: Początek Imperium i Tao Okamoto, znana z produkcji Wolverine, dołączyli do obsady najnowszego niezatytułowanego jeszcze filmu z Supermanem i Batmanem w reżyserii Zacka Snydera. Wiadomość tę przekazali dziś Greg Silverman, prezes ds. rozwoju kreatywnego i produkcji międzynarodowej, oraz Sue Kroll, prezes ds. globalnego marketingu i dystrybucji międzynarodowej z Warner Bros. Pictures. Trójka aktorów zagra postaci stworzone specjalnie na potrzeby tego filmu.

Hunter została uhonorowana Oscarem i Złotym Globem za główną rolę w filmie Fortepian w reżyserii Jane Campion. Była także nominowana do Oscara za swoje kreacje aktorskie w filmach Telepasja, Firma i Trzynastka. Hunter otrzymała nominację do nagrody Screen Actors Guild Award po tym, jak ponownie połączyła siły z Campion przy pracy nad miniserialem Tajemnice Laketop. Kolejne projekty filmowe z jej udziałem to Manglehorn w reżyserii Davida Gordona Greena oraz najnowszy film Terrence’a Malicka.

Aktor australijskiego pochodzenia Callan Mulvey wystąpił w najnowszym hicie box office 300: Początek Imperium wyprodukowanym przez Snydera. Zagrał również w filmie Wróg numer jeden w reżyserii Kathryn Bigelow, a w najbliższym czasie będzie go można zobaczyć w produkcji Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz. Tao Okamoto poza rolą w obrazie Wolverine wystąpiła także w dokumencie The Wolverine: The Path of a Ronin oraz w japońskim miniserialu Chi no wadachi.

W filmie Zacka Snydera w rolę Supermana/Clarka Kenta ponownie wcieli się Henry Cavill, Batmana/Bruce’a Wayne’a zagra Ben Affleck, a Gal Gadot wystąpi w roli Wonder Woman/Diany Prince. W produkcji będzie też można zobaczyć Jessego Eisenberga w roli Lexa Luthora oraz Jeremy’ego Ironsa jako Alfreda, a ponadto aktorów, którzy pojawili się już w Człowieku ze stali: Amy Adams, Laurence’a Fishburne’a i Diane Lane.

Światowa premiera filmu, który przedstawi bohaterów komiksów publikowanych przez wydawnictwo DC Entertainment — postać Supermana stworzoną przez Jerry'ego Siegela i Joe Shustera, postać Batmana autorstwa Bob Kane oraz postać Wonder Woman opracowaną przez Williama Moultona Marstona, została zaplanowana na 6 maja 2016 r.

Holly zawsze należała do grona moich ulubionych aktorek. Ma ogromny talent, a jej występy na ekranie zawsze przykuwają uwagę” — stwierdził Snyder. „Poznałem ją już jakiś czas temu i od razu wiedziałem, że muszę zaprosić ją do współpracy. Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad scenariuszem, dopilnowałem, aby powstała rola specjalnie dla niej. Miałem szczęście współpracować z Callanem przy okazji filmu 300: Początek Imperium i byłem pod wrażeniem jego ogromnego talentu” — kontynuował reżyser. „To wspaniały aktor i nie mogę się doczekać, kiedy znów będziemy mieli okazję razem pracować. A Tao jest po prostu niesamowitą osobą, której uroda dorównuje nieprzeciętnym umiejętnościom aktorskim. Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że stała się częścią tej przygody”.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…