Po prostu kocham kino :)

Festiwal filmowy Animocje wystartował. 1

Dzisiaj, 9 kwietnia startuje 4. edycja Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. Program organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy festiwalu, zapowiada się bardzo ciekawie. W konkursie o przyznawaną w tym roku po raz pierwszy, Bydgoską Nagrodę dla Filmu Animowanego, startuje 28 tytułów z Polski i Czech.

Do konkursu bezpośrednio zakwaklifikowano 27 tytułów, zaś ostatni wyłoniła widownia specjalnych pokazów nazwanych "Do-grywką" (wszystkie zakwalifikowane tytuł możesz zobaczyć tutaj). Festiwal od tego roku znacząco rozszerza swoją formułę. Postanowił nagradzać twórców polskiego dubbingu do animacji filmowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że polskie wersje światowych animacji pełnometrażowych zachwycają widzów. Pierwszą nagrodę za całokształt osiągnięć w dubbingu animacji odbierze w Bydgoszczy Jarosław Boberek, znany w całym kraju jako Król Julian z Madagaskaru.

9 kwietnia zaczyna się też znacznie rozbudowana sekcja warsztatowa obejmująca warsztaty z animacji 3D i poklatkowej, dubbingu animacji oraz tworzenia gier komputerowych. Projekcje konkursowe i pozakonkursowe uzupełnią warsztaty z animacji 3D, poklatkowej, dubbingu i tworzenia animowanych gier komputerowych. Podczas festiwalu odbędzie się też wystawa Michał Socha, pokazy specjalne animacji Ryszarda Czekały i Maćka Majewskiego, spotkanie z krytykiem Jerzym Armatą i z twórcami gier komputerowych. Ciekawie zapowiada się pokaz animacji inspirowanych grami komputerowymi i prezentacje filmowe dla dzieci. Festiwal zakończy koncert 3moonboys. Centrum festiwalowym ANIMOCJI jest budynek MCK przy ul. Marcinkowskiego 12 i działające w nim Kino Orzeł. Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu.

Festiwal potrwa w dniach 9-12 kwietnia.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…