Po prostu kocham kino :)

Najlepszy z najlepszych - W hołdzie Paulowi Walkerowi 3

Najlepszy z najlepszych – ostatni film z kompletną rolą Paula Walkera – został dedykowany pamięci tragicznie zmarłego aktora. Film w polskich kinach już od 25 kwietnia. Tymczasem przypominamy największe dokonania w jego karierze.

Paul Walker urodził się 12 września 1973 roku w Glandale w Kalifornii. Jego dzieciństwo przepełnione było sportem i pasją do surfingu. Nie lada inspirację dla młodego Paula stanowił dziadek od strony ojca, który trenował zawodowo boks oraz brał udział w wyścigach samochodowych Forda. Walker rozpoczął karierę już w najmłodszych latach, biorąc udział w nagraniach do reklam telewizyjnych. W wieku 12 lat zadebiutował w popularnym serialu telewizyjnym "Autostrada do nieba". Na kolejne propozycje nie trzeba było długo czekać. Jako czternastolatek wystąpił w kinowym horrorze Potwór w szafie oraz sensacyjnym Rozkaz – Zabijać.

W ciągu kolejnych lat w dorobku Paula Walkera można znaleźć role przystojnych surferów, koszykarzy czy graczy futbolu amerykańskiego. Przełomem w jego karierze okazał się występ w pierwszym filmie z serii Szybcy i wściekli. Był to rok 2001. Wcielił się wówczas w rolę funkcjonariusza FBI Briana O’Connera. Za ten występ otrzymał nagrodę na Hollywood Film Festival oraz wyróżnienia na MTV Movie Awards i Teen Choice Awards. W 2001 roku Paul Walker został również wybrany przez magazyn People jednym z pięćdziesięciu najpiękniejszych ludzi świata.

Za szybcy, za wściekli, czyli druga część popularnej serii nadała prawdziwego tempa karierze Paula Walkera. W 2006 roku aktor zagrał w Sztandarze chwały wyreżyserowanym przez samego Clinta Eastwooda. Począwszy od 2009 roku, co 2 lata powstawały kolejne odsłony popularnej serii Szybcy i wściekli. Zawrotne obroty kariery nie zwalniały ani na moment, aż do feralnego dnia…

30 listopada 2013 roku Paul Walker wziął udział w aukcji charytatywnej zorganizowanej przez założoną przez siebie organizację "Reach Out Worldwide". Jej celem było zbieranie funduszy na pomoc regionom dotkniętym katastrofom naturalnym. Po opuszczeniu budynku wraz ze swoim doradcą finansowym i współzałożycielem organizacji, Paul Walker wybrał się na przejażdżkę sportowym samochodem. Niestety, nigdy już z niej nie powrócił…

Film Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych jest ostatnim tytułem w karierze przedwcześnie zmarłego aktora, w którym zdążył wykreować pełną rolę. Twórcy zadedykowali film Paulowi Walkerowi. Plansza zamykająca obraz głosi:

IN LOVING MEMORY OF PAUL WALKER

Luc Besson, niezrównany specjalista od kina akcji, prezentuje ostatnią kompletną rolę w karierze Paula Walkera. Obok gwiazdy Szybkich i wściekłych, na dużym ekranie zobaczymy niesamowicie sprawnego aktora, kaskadera i wynalazcę parkouru Davida Belle oraz rapera RZA – lidera Wu Tang Clan, grupy, która na zawsze odmieniła oblicze światowego hip-hopu. Z połączenia ich osobowości powstało dynamiczne widowisko, którego każda minuta jest niczym zastrzyk adrenaliny w sam środek serca.

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma zaledwie 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy wiodą do bezwzględnego handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata gettcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie niepodzielnie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca – twardziela o imieniu Lino (David Belle), mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…