"May the Force Be With You"

Wszystkie sezony The Simpsons od marca 2007 w Canal+ 0

W marcu Canal+ rozpoczyna emisję legendarnego serialu animowanego The Simpsons.

Stacja po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje wszystkie dotychczas wyprodukowane sezony serii. Kolejne odcinki będą nadawane codziennie od poniedziałku do piątku przed wieczorną premierą filmową. Emisja będzie kodowana.

Rodzinka Simpsonsów w całej okazałościRodzinka Simpsonsów w całej okazałości

Canal+ rozpocznie nadawanie The Simpsons od pierwszych 3 sezonów, po czym w maju zaprezentuje 2 najświeższe części serialu (sezon 17 i 18), tak aby przed planowaną na lipiec 2007 światową premierą kinowego filmu The Simpsons Movie widzowie mogli dowiedzieć się, co działo się u Simpsonów w ostatnim czasie. Po zakończeniu emisji najnowszego sezonu Canal+ rozpocznie nadawanie serialu od nowa i już w porządku chronologicznym zaprezentuje historię rodziny od pierwszego odcinka.

The Simpsons – trochę historii

Serial stworzył Matt Groening dla sieci Fox Network. Simpsonowie wystartowali 17 grudnia 1989 roku jako półgodzinny program świąteczny, a 14 stycznia 1990 roku jako regularnie nadawany serial. W tej chwili są najdłużej nadawanym amerykańskim sitcomem i serialem animowanym w historii (18 sezonów!). The Simpsons jest satyrycznym spojrzeniem na styl życia amerykańskiej klasy średniej, której przedstawicielem jest tytułowa rodzina i mieszkańcy fikcyjnego miasteczka Springfield. Produkcja stała się olbrzymim sukcesem zarówno komercyjnym, jak i artystycznym. Seria zdobyła dziesiątki nagród oraz tytuł najlepszego serialu telewizyjnego XX wieku, przyznanego przez magazyn Time. Simpsonowie zrewolucjonizowali podejście do serialu animowanego, postrzeganego wcześniej jako program typowo dziecięcy. Doczekali się setek naśladowców i kopii, zdania i frazy z serialu weszły do potocznego języka, a bohaterowie i sam serial stali się ikonami pop-kultury. 14 stycznia 2000 serial The Simpsons otrzymał własną gwiazdę na słynnej Alei Gwiazd w Hollywood.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Szkoda, że nie mam C+.

Proszę czekać…