Po prostu kocham kino :)

KONKURS: Coriolanus - National Theatre Live zakończony 6

Multikino i British Council, w ramach cyklu „Brytyjskie teatry w Multikinie”, zapraszają 8 maja o 18.00 na retransmisję sztuki „Coriolanus” (Koriolan) z National Theatre Live, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

Laureatem konkursu został: Tuiq.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

„Coriolanus” z National Theatre Live ponownie w Multikinie! Już 8 maja w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: „Coriolanusa”. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: Avengers, Thor: Mroczny świat czy Czas wojny.

Opis:
Koriolan to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

Obsada/Produkcja:
Kajus Marcjusz – rzymski generał, później nazwany Koriolanem – Tom Hiddleston
Meneniusz Agryppa – patrycjusz, przyjaciel Koriolana – Mark Gatiss
Reżyseria – Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).
Produkcja – Donmar Warehouse’s, National Theatre Live

„Coriolanus” z National Theatre Live widzowie zobaczą w czwartek 8 maja o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

KONKURS

Z okazji tego wydarzenia mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania 2 podwójne zaproszenia na spektakl Coriolanus 8 maja w wybranym Multikinie (z listy powyżej).

PYTANIE KONKURSOWE

Napisz krótko (1-2 zdania) za jaką rolę najbardziej cenisz Toma Hiddlestona i dlaczego.

REGULAMIN KONKURSU
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu.
1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:
- odpowiedź na pytanie,
- login na FDb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)
- imię i nazwisko oraz wybrane Multikino.
- w tytule maila proszę wpisać: Coriolanus Multikino.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenie nie będą brane pod uwagę.
6. Na odpowiedzi czekamy do 06.05.2014 do końca dnia. Osoby, które prześlą najciekawsze odpowiedzi oraz spełnią wszystkie punkty regulaminu otrzymają nagrody.
7. Wyniki podamy 07.05.2014 po godzinie 12.00 na stronie głównej FDb.pl, laureaci zostaną poinformowani drogą mailową..
8. Nagrody będą do odbioru w wybranym Multikinie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Agnieszka 2014-05-06

W moich okolicach niestety multikina nie ma ;( a szkoda bo chętnie bym się wybrała.

Proszę czekać…