Po prostu kocham kino :)

Sudan Południowy krwawi. 2

Jak mądrze pomagać Sudanowi Południowemu i krajom globalnego południa? To jeden z głównych tematów otwartej debaty organizowanej przez Green Cross Poland i Kulczyk Foundation. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 maja po rozpoczynającej się o godzinie 16.00 emisji filmu: „Jesteśmy Waszymi przyjaciółmi” w „Kinotece” w Warszawie.

Do udziału w dyskusji pt. "Najmłodsze państwo świata krwawi – jak mądrze pomagać Sudanowi Południowemu, Afryce i krajom globalnego południa" moderowanej przez red. Jarosława Kociszewskiego (Polskie Radio) organizatorzy zaprosili przedstawicieli: Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (Monika Piątczak), Stowarzyszenia Edukacja dla Pokoju (prof. Piotr Balcerowicz), Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka (Robert Zduńczyk) i Państwowego Muzeum Etnograficznego (Dariusz Skonieczko).

„W czasie debaty z udziałem publiczności porozmawiamy o tym jak mądrze wspierać, aby nie szkodzić, w jaki sposób pomagać uwzględniając kwestie ekologiczne i społeczne. Podejmiemy tematykę historii polskiej pomocy, różnorodności kulturowej i możliwej współpracy gospodarczej z Afryką” – zaprasza Dominika Kulczyk, Założycielka Green Cross Poland i Kulczyk Foundation.

Panel dyskusyjny organizowany jest w ramach partnerstwa Green Cross Poland i Kulczyk Foundation dla Planete+ Doc Film Festival. Dzięki wzajemnej współpracy w czasie trwania całego Festiwalu (9-18.05) w „Kinotece” obejrzeć będzie można wystawę zdjęć autorstwa Tatiany Jachyry pt.:„Efekt Domina”. Na wystawę składa się 16 wielkoformatowych zdjęć pokazujących kilka najbiedniejszych krajów, do których Dominika Kulczyk dotarła z pomocą w ramach zrealizowanego programu telewizyjnego. Fotografie ukazują codzienne życie mieszkańców i pracę przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wolontariuszy. Green Cross Poland – jako główny partner Festiwalu, już po raz drugi ufundował nagrodę dla najlepszego filmu o tematyce ekologicznej. Nominowane produkcje prezentowane są w trakcie Festiwalu w specjalnej sekcji „Klimat na zmiany”. Profil festiwalu wpisuje się w realizowane przez nas działania, których celem jest wspieranie i inspirowanie rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – mówi Dominika Kulczyk.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…