http://vimeo.com/mironkundzicz

Singleton bierze się za komiks 0

John Singleton chce nakręcić adaptację komiksu Luke Cage.

Na razie cały projekt stoi w miejscu, ponieważ jak mówi reżyser: To jest czarny superbohater, więc studia na razie milczą. Niektóre tego nie rozumieją, że nie jest ważne, jaki ma kolor skóry. Ważne, że jest superbohaterem.

John Singleton na planie filmu Za szybcy, za wściekli 2003John Singleton na planie filmu Za szybcy, za wściekli 2003

Mamy świetny scenariusz. Naprawdę wspaniały. Chodzi tylko o to, że tak jak powiedziałem, niektórzy ludzie nie chcą tego finansować. Nie chcą się mieszać w ten etniczny projekt.

Na koniec wypowiedział się trochę o fabule filmu. Praktycznie jest o kolesiu, który wydostaje się z więzienia. Właściwie to sam toruje sobie drogę z więzienia i właściwie jest supermanem. Musi się nauczyć być superbohaterem, nie dlatego, że ktoś mu za to płaci, ale ze względu na to, że nim jest. Co by zrobił były przestępca z supermocami? Wróciłby w swoje rodzinne strony i byłoby mniej więcej tak: 'Ok, pomogę ci, ale musisz mi zapłacić. Jeśli nie, to możesz być pewny, że nie zrobisz nic.' Na początku będzie pewnego rodzaju bandytą, ale z czasem dojdzie do wniosku, że są rzeczy ważniejsze od pieniędzy.

John Singleton pochodzi z Los Angeles. Wyreżyserował do tej pory między innymi, Chłopaków z sąsiedztwa, Rosewood w ogniu, Shaft, Za szybkich, za wściekłych, czy Czterech braci. Za pierwszy film był nominowany do Oscara. Poza tym ma na swoim koncie Image Award za Czterech braci i nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Nowego Jorku za Chłopaków z sąsiedztwa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…