"May the Force Be With You"

Nowy film Francisa Forda Coppoli 0

Po dziesięciu latach Francis Ford Coppola na dobre powraca na fotel reżysera. Jego nowy projekt nosi tytuł Tetro.

Francis Ford Coppola oprócz reżyserowania Tetro, będzie się zajmował także jego produkcją. Matt Dillon (Miasto gniewu) zagra główną rolę w tym filmie i będzie to już jego trzeci występ u boku Coppoli.

Francis Ford Coppola / nndb.comFrancis Ford Coppola / nndb.com

Coppola, który także napisał scenariusz, planuje rozpocząć zdjęcia pod koniec tego roku w Buenos Aires, gdzie będzie się rozgrywać również rzeczywista akcja filmu.

Tetro będzie opowiadać o rodzinie włoskich imigrantów przebywającej w stolicy Argentyny, Bunenos Aires. Rodzina ta od kilku pokoleń wychowuje wybitnych artystów, między nimi często dochodzi do ostrej rywalizacji. Historia ukazana w filmie będzie nawiązywać do życia samego Coppoli.

Coppola ostatnio zakończył prace na planie filmu Youth Without Youth z Timem Rothem w roli głównej. Zdjęcia były kręcone w Rumunii. Premiera tego filmu będzie miała miejsce w drugiej połowie tego roku.

Francis Ford Coppola powraca do reżyserii po dziesięciu latach. Jego ostatni projekt to Zaklinacz deszczu z 1997 roku. Przez ostatnie lata Coppola zajmował się produkcją filmów: Jeździec bez głowy, Smakosz, Między słowami, Dobry agent. Francis Ford zasłynął przede wszystkim jako twórca Czasu Apokalipsy i trylogii o Ojcu Chrzestnym. Te dwa filmy przyniosły liczne nominacje do Oscarów jak i same statuetki.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…