Po prostu kocham kino :)

Magia w blasku księżyca z polskim zwistunem 2

22 sierpnia na ekrany polskich kin wejdzie Magia w blasku księżyca – nowy film Woody'ego Allena. Tym razem mistrz komedii powraca do klimatów z przeboju O północy w Paryżu i zabiera widzów w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni, do pełnej uroku Francji z początku ubiegłego stulecia.

W doborowej obsadzie Magii w blasku księżyca, tradycyjnie dla reżysera, pojawią się doskonali aktorzy, na czele z nominowaną do Złotego Globu Emmą Stone i Colinem Firthem – zdobywcą Oscara za rolę w niezapomnianym hicie Jak zostać królem. Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii – Woody Allen, przedstawia następcę wielokrotnie nagradzanych obrazów Blue Jasmine i O północy w Paryżu. Akcja Magii w blasku księżyca rozgrywa się w latach 20. na malowniczym południu Francji, a tłem wydarzeń są tamtejsze, pełne przepychu posiadłości i modne kluby jazzowe.

Chińczyk Wei Ling Soo jest najznamienitszym iluzjonistą swoich czasów, ale mało kto wie, że za jego sceniczną maską kryje się arogancki Anglik – Stanley Crawford (Firth), żywiący wyjątkową awersję do wszelkiej maści spirytystów. Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium – Sophie Baker (Emma Stone), rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie, a próbka niezwykłych zdolności medium na dobre zachwieje wszystkim, w co dotychczas wierzył.

Ten scenariusz przeleżał w mojej szufladzie całe wieki. Wiedziałem, że to świetna historia, ale miałem spory problem w umiejscawianiem jej akcji we współczesności. Gdy wpadłem na pomysł, że mogłaby się ona rozgrywać we Francji, około 1920 roku, wszystko z miejsca nabrało sensu – mówi Allen.

MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA w kinach od 22 sierpnia 2014.

Zobacz pierwszy polski zwiastun już teraz!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…