FX zamawia kolejny sezon Wirusa

W dniu dzisiejszym informowaliśmy już o przedłużeniu Rectify, a teraz dociera do nas kolejna pozytywna wiadomość. Stacja FX postanowiła przedłużyć na kolejny sezon serial The Strain. Druga seria ma liczyć 13 odcinków. Pozostałe siedem nowych odcinków pierwszego sezonu będzie miało premiery w kolejne niedziele o 22:00 czasu lokalnego.

Na lotnisku w Nowym Jorku ląduje samolot, który stawia w gotowości wszystkie służby rządowe. Doktor Ephraim Goodweather (Corey Stoll) z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) wchodzi na pokład i odkrywa, że 200 pasażerów zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach, a przeżyły tylko 4 osoby. Wraz ze swoimi współpracownikami stara się wyjaśnić przyczyny tego tragicznego wydarzenia. Jednak nauka zawodzi z wytłumaczeniem rozprzestrzeniania się wampiryzmu na ulicach Nowego Jorku.

Sezon pierwszy, który powstał na podstawie powieści Guillermo del Toro i Chuck Hogan zadebiutuje na DVD i Blu-ray w USA 2 grudnia tego roku dzięki Fox Home Entertainment.

Źrodło: facebook.com/TheStrainFX


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.