Polsko-szwedzka produkcja 3

Wszyscy i wszędzie dążymy do perfekcji. Ulegamy złudzeniu, że możemy być istotami doskonałymi. Za te złudzenia dostajemy rachunek, tym wyższy, im bardziej wynikają one z naszego egoizmu i ignorancji. Tematycznie Obce niebo wpisuje się w nurt kina społecznego. Z dramaturgicznego punktu widzenia jest to thriller. Napięcie buduje się do samego końca filmu. Emocje bohaterów proporcjonalne są do stawki, o którą grają – najwyższej możliwej. Tym, o co walczą, jest bowiem ich człowieczeństwo – tak o swoim filmie mówi reżyser Dariusz Gajewski

Zdjęcia do polsko-szwedzkiej produkcji rozpoczęły się już na początku sierpnia, a my byliśmy z wizytą na planie, gdzie dowiedzieliśmy się trochę więcej o fabule i bohaterach.

Bartłomiej Topa,grający ojca, który wraz ze swoją rodziną wyemigrował do Szwecji, opowiedział nam o fabule tego filmu:

Tworzymy rodzinę razem z Agnieszką Grochowską i Basią Kubiak. Przyjechaliśmy do Szwecji, pracujemy i uczymy się. Mój bohater jest trener piłkarskim drużyny dziewcząt. Różnice w sposobie wychowania sprawiają, że nasze dziecko zostaje nam odebrane, co stanowi główny punkt tego filmu. Przygotowując się do pracy sporo czytałem o różnicach wychowawczych, które pojawiają się w Szwecji, a jest ich dużo. Kultura zachodnioeuropejska wykształciła model wychowania w wolności. Podobnie jest w naszym filmie, choć największą różnicę stanowi krzyk, który nie jest do zaakceptowania przez Urząd Socjalny w Szwecji.

Z jednej strony jest to opowieść o Polakach zagranicą. Dodatkowo wszystkie postacie są bardzo mocno narysowane, dają możliwość zagrania, nie są jednoznaczne. Z drugiej strony to historia współczesnej kobiety po 30, która musi dojrzeć. Obce niebo przedstawia ludzi, którzy są obok nas i zostają skonfrontowani z systemem.
- mówi Agnieszka Grochowska.

Premiera filmu planowana jest na 2015 rok.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…