Po prostu kocham kino :)

Zobacz kulisy powstawania najnowszego filmu Skolimowskiego 1

W Alvernia Studios trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Jerzego Skolimowskiego 11 minut. Specjalnie na potrzeby filmu zbudowano scenografię, gdzie realizowane będą sceny finałowe z udziałem kaskaderów. Oprócz budowy scenografii Alvernia Studios odpowiedzialna jest również za realizację VFX do filmu.

11 minut ma być wielowątkowym, współczesnym dramatem. W filmie w rolach głównych zobaczymy m.in.: Andrzeja Chyrę, Wojciecha Mecwaldowskiego, Agatę Buzek, Piotra Głowackiego, Jana Nowickiego oraz Dawida Ogrodnika.

Zdjęcia do 11 minut rozpoczęły się 26 czerwca w Warszawie. W tym tygodniu ekipa przeniosła się do podkrakowskiej wytwórni Alvernia Studios by zrealizować sceny kaskaderskie z wykorzystaniem efektów specjalnych. W największej w Polsce hali zdjęciowej o powierzchni 2000 m2 zbudowano imitację budynku znajdującego się w Warszawie przy Pl. Grzybowskim. Trzypiętrowa scenografia posłuży do realizacji sceny finałowej.

Realizujemy efekty w całym filmie, z czego największym wyzwaniem jest scena finałowa. Do produkcji przygotowujemy się od roku, spędziliśmy na Placu Grzybowskim kilkanaście dni, fotografując lokację po to, by odtworzyć ją w komputerze. Nad całością prac czuwa Robert Hoffmeister, w którego dorobku jest m.in. nadzór nad efektami specjalnymi do filmów Iron Man, Transformers czy Piraci z Karaibów – mówi Mateusz Tokarz (Szef Działu VFX Alvernia Studios, Co-supervisor filmu).

Film to koprodukcja polsko-irlandzka współfinansowana m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Eurimages oraz Irish Film Board. Polskim producentem jest Skopia Film.

11 minut to druga produkcja Jerzego Skolimowskiego, w którą zaangażowane jest studio. Wcześniej, Alvernia miała okazję uczestniczyć w pracach nad filmem Essential Killing. Jest to dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt, że reżyser oraz producenci zaufali nam po raz kolejny. – mówi Leszek Iwaniuk, odpowiedzialny za koordynację pracy nad filmem w Alvernia Studios.

Premiera filmu, planowana jest na 2015 rok.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…