HBO ustawia datę ostatniego sezonu Newsroomu

HBO potwierdziło datę premiery trzeciego i zarazem ostatniego sezonu serialu Newsroom. Zadebiutuje on w niedzielę, 9 listopada o 21:00 czasu lokalnego. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich sezonów, które liczyły odpowiednio 10 i 9 odcinków, nowy ograniczy się do sześciu.

Bohaterami serialu, którego pomysłodawcą jest Aaron Sorkin są prezenter wiadomości (Jeff Daniels), jego nowa producentka wykonawcza (Emily Mortimer), pracownicy newsroomu (John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Olivia Munn) oraz ich szef (Sam Waterston). Razem podejmują momentami nieco idealistyczną walkę, aby rzetelnie przedstawiać wiadomości w serwisie informacyjnym, wbrew korporacyjnym i komercyjnym interesom, nie bacząc na swoje skomplikowane życie prywatne.

Oglądam serial na bieżąco od pojawienia się pierwszego odcinka na początku wakacji 2012 roku. Newsroom oferuje sporą porcję świetnie napisanych dialogów, ciekawie nakreślonych postaci i środowiska dziennikarskiego, a przede wszystkim trafną obserwację i analizę współczesnych wydarzeń w USA i na świecie. Polecam, jeśli ktoś nie rozpoczął przygody z tym serialem HBO.

Jakiś czas temu pojawił się teaser trzeciego sezonu, który przypominamy poniżej.

Źrodło: HBO


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.