Fani The Dark Knight Returns będą zadowoleni z Batman V Superman

Zdjęcie z filmu CZŁOWIEK ZE STALI (2013)

To żaden sekret, że komiks Franka Millera – The Dark Knight Returns będzie miał duży wpływ na film Batman V Superman: Dawn of Justice. Nie tylko chodzi o samą historię pojedynku dwóch kultowych bohaterów, ale też o fakt, że jest to ulubiona historia Zacka Snydera, o czym mogliśmy przekonać się podczas konwentu Comic-Conu, gdzie ogłosił fanom powstanie filmu, przytaczając cytat z komiksu.

Harry Lennix powtórzy swoją rolę generała Swanwicka z Człowieka ze stali. W wywiadzie dla Moviefone zapytany o film odpowiedział, że fani powieści graficznej z 1986 r. The Dark Knight Returns powinni być zadowoleni z powstającego filmu. Dodał, że film o konfrontacji Batmana (Affleck) z Supermanem (Cavill) uważa za historyczne wydarzenie.

Batman V Superman: Dawn of Justice, który ma zaplanowaną polską premierę na 6 maja 2016 roku, nie będzie stricte adaptacją tego komiksu, ale niewątpliwie będzie można czuć wpływ dzieła Millera.

Źrodło: Moviefone


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.