Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Iron Man będzie miał starcie z Kapitanem Ameryką! 6

Robert Downey Jr. wystąpi w Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów zaplanowanym na 2016 rok, gdzie ponownie wcieli się w swoje Marvelowskie alter ego, czyli Tony’ego Starka (Iron Mana). Fabuła ma wprowadzić komiksową historię "Wojny domowej" (ang. Civil War) do filmowego uniwersum, co zapoczątkuje nową fazę z Marvel Studios.

Komiksy spod szyldu Wojny domowej opowiadają o ustawie o tzw. Rejestracji Superbohaterów. Zmuszałaby ona wszystkich zamaskowanych posiadaczy supermocy do ujawnienia rządowi swojej tożsamości. Wśród największych bohaterów Stanów Zjednoczonych dochodzi do coraz poważniejszej różnicy zdań na ten temat. Jest to jedna z najciekawszych historii wśród fanów obrazkowych historii.

Wiadomo już na pewno, że Downey Jr. wystąpi też w Avengers: Czas Ultrona oraz Avengers 3.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Redox 2014-10-14

Podoba mi się taki pomysł. Na pewno lepsze to od filmów, które są upchnięte we wszystkie możliwe schematy.

Piotr Biernacki 2014-10-16

Mam nadzieję, że Kapitan Ameryka zniszczy Iron Mana i nie będziemy musieli już oglądać Downeya w tym uniwersum. Ale zaraz… przecież już ma wystąpić w późniejszych częściach. Więc sprzeczka będzie raczej natury dziecinnej, aby pod koniec filmu mogli się pojednać.

Marek Jacek Beznickowy 2014-10-17

W komiksie obaj panowie stanęli po dwóch frontach – jeden za ujawnieniem danych, a drugi przeciw. Z tego co pamiętam było między nimi kilka bójek, ale nie takich, gdzie można wyłonić zwycięzcę… Może chociaż walka będzie ciekawie przedstawiona :)

Gracjan Mikitin 2014-10-16

Na pewno coś świeżego, nowego w uniwersum Marvela, coś co samo w sobie wydaje się byc intrygującym pomysłem. Rzadko kiedy można obejrzeć na ekranie walkę dwóch superbohaterów. Czekam!

Bercik022 2014-10-14

No tego się nie spodziewałem :)

Proszę czekać…