Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Steven Spielberg kręci film we Wrocławiu 5

St. James Place to tytuł najnowszego filmu za kamerą, którego stanie Steven Spielberg. W drugiej połowie listopada uznany reżyser zawita we Wrocławiu, gdzie będzie kręcona część jego nowego dzieła.

W stolicy województwa dolnośląskiego odtworzona zostanie część Berlina z przełomu lat 50. i 60. W mieście już budowane są scenografie do tej produkcji. Przypomnijmy, że zdjęcia do St. James Place rozpoczęły się 8 września 2014 roku na Brooklynie w Nowym Jorku. Dodatkowo poza Wrocławiem film kręcony będzie jeszcze w stolicy Niemiec oraz Poczdamie.

Sam film będzie opowiadał historię amerykańskiego prawnika Jamesa Donovana, który zostaje zwerbowany w czasie Zimnej Wojny przez CIA w celu udania się do Europy. Będzie miał tam za zadanie negocjować warunki zwolnienia Francisa Gary’ego Powersa, pilota którego samolot zwiadowczy został zestrzelony na początku lat 60 przez Rosjan. W obsadzie takie nazwiska jak Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda i Eve Hewson.

Nowy film Stevena Spielberga powstaje w koprodukcji amerykańsko-niemieckiej. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych planowana jest na październik 2015.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…