Epizod VII Gwiezdnych wojen ma już tytuł!

Star Wars: The Force Awakens

Walt Disney Studios i Lucasfilm ogłosili dzisiaj oficjalny tytuł filmu Star Wars: Episode VII. Nowa część sagi została nazwana Star Wars: The Force Awakens. Polską premierę filmu J.J. Abramsa, Disney zaplanowana jest na 25 grudnia 2015 roku.

Do sagi powrócą między innymi Mark Hamill, Carrie Fisher, Harrison Ford i Peter Mayhew, a nowymi twarzami będą: Domhnall Gleeson, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Andy Serkis i Max von Sydow.

Choć nie potwierdzono oficjalnie fabuły, większość źródeł pisze, że akcja filmu ma się skupić na poszukiwaniach Luke’a Skywalkera (Hamill) przez Hana Solo (Ford) i jego lojalnego pomocnika, Chewbaccę (Mayhew). Akcja ma dodatkowo rozgrywać się 30 lat po wydarzeniach ukazanych na końcu Powrotu Jedi.

Czy według was The Force Awakens to dobry podtytuł?

Źrodło: Walt Disney Studios / Lucasfilm


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.