Mamy pełny zwiastun Jurassic World!

Nick Robinson i Ty Simpkins w filmie JURRASIC WORLD

W niedzielę zaprezentowaliśmy zapowiedź zwiastuna Jurassic World, który zadebiutował dzisiaj. Kolejna część cyklu zadebiutuje w polskich kinach w wakacje 2015 roku – 12 czerwca dzięki United International Pictures.

Reżyserem i współautorem scenariusza jest Colin Trevorrow, dla którego będzie to drugi pełnometrażowy film w karierze. Steven Spielberg pełni tym razem rolę producenta wykonawczego. Akcja filmu ma dziać się po ponad 20 latach od wydarzeń ukazanych w Parku Jurajskim (1993). Sielankowe funkcjonowanie parku rozrywki przerywają próby wyhodowania nowego gatunku dinozaura.

W obsadzie są między innymi Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins, Irrfan Khan i Vincent D'Onofrio.

Jak dla mnie zapowiedź prezentuje się przyzwoicie, ale jestem zaskoczony śmiertelnie poważnym klimatem, szczególnie w drugiej połowie zwiastuna. Byłem pewien, że zatrudnienie Chrisa Pratta spowoduje, że film lekko spuści z tonu. Dziwnie oglądało mi się urywek, w którym razem z welociraptorami, mężczyzna jedzie rozprawić się z niebezpiecznym gatunkiem dinozaura. Cała sprawa ze skrzyżowaniem gatunków dinozaurów i stworzeniem hybrydy wydaje mi się lekko naciągana i wygląda jak odpadek po scenariuszu do filmu Johna Saylesa sprzed 2004 roku, w którym pojawił się wątek krzyżowania ludzi z dinozaurami (sic!). Nie można jednak odmówić zapowiedzi stworzenia aury tajemniczości i nie pokazania owego nowego gatunku dinozaura. A może post-produkcja filmu jest na wczesnym stanie i nie było co wrzucać..?

Źrodło: Universal Pictures


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.