Mamy pełny zwiastun Jurassic World! 4

W niedzielę zaprezentowaliśmy zapowiedź zwiastuna Jurassic World, który zadebiutował dzisiaj. Kolejna część cyklu zadebiutuje w polskich kinach w wakacje 2015 roku – 12 czerwca dzięki United International Pictures.

Nick Robinson i Ty Simpkins w filmie JURRASIC WORLD

Reżyserem i współautorem scenariusza jest Colin Trevorrow, dla którego będzie to drugi pełnometrażowy film w karierze. Steven Spielberg pełni tym razem rolę producenta wykonawczego. Akcja filmu ma dziać się po ponad 20 latach od wydarzeń ukazanych w Parku Jurajskim (1993). Sielankowe funkcjonowanie parku rozrywki przerywają próby wyhodowania nowego gatunku dinozaura.

W obsadzie są między innymi Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick Robinson, Ty Simpkins, Irrfan Khan i Vincent D'Onofrio.

Jak dla mnie zapowiedź prezentuje się przyzwoicie, ale jestem zaskoczony śmiertelnie poważnym klimatem, szczególnie w drugiej połowie zwiastuna. Byłem pewien, że zatrudnienie Chrisa Pratta spowoduje, że film lekko spuści z tonu. Dziwnie oglądało mi się urywek, w którym razem z welociraptorami, mężczyzna jedzie rozprawić się z niebezpiecznym gatunkiem dinozaura. Cała sprawa ze skrzyżowaniem gatunków dinozaurów i stworzeniem hybrydy wydaje mi się lekko naciągana i wygląda jak odpadek po scenariuszu do filmu Johna Saylesa sprzed 2004 roku, w którym pojawił się wątek krzyżowania ludzi z dinozaurami (sic!). Nie można jednak odmówić zapowiedzi stworzenia aury tajemniczości i nie pokazania owego nowego gatunku dinozaura. A może post-produkcja filmu jest na wczesnym stanie i nie było co wrzucać..?

Źrodło: Universal Pictures

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

MJ_MARTINO 2014-11-26

Zmutowany dino będzie ścigał bohaterów… mogli wymyślić coś innego…

jacks 2014-11-25

Pierwsza połowa zwiastuna aż bije po oczach sztucznością. W tej drugiej jest już lepiej, ale scena z raptorami i Prattem na motorze psuje cały efekt. Zapowiada się chyba gniotek czego bardzo żałuję.

piter2681 2014-11-25

dla mnie też jakiś ten zwiazstun za bardzo "cukierkowy" i "kolorowy" … zero jakiegoś mroczniejszego klimatu i …. ta ostatnia scena z raptorami !!! :-/
nie wiem co o tym mysleć… mam nadzieję że to nie produkcja familijna nam sie szykuje…

Beznickowy 2014-11-25

Nie no… ten plastikowy rekin jest cudny… haha :D To CGI jest niedorobione. Ponadto kadry przepełnione są ciepłymi barwami, przez co obdziera się te dinozaury z jakiejkolwiek grozy. Przypomina mi to wszystko Terra Novę, co nie jest komplementem.

Movieman Beznickowy 2014-11-26

Miałem dokładnie takie samo skojarzenie jak zacząłem oglądać ten zwiastun. No wypisz wymaluj Terra Nova. No cóż, na razie to pierwszy zwiastun, mam nadzieję że spece od efektów i bajerów jeszcze to poprawią, bo nie chce mi się wierzyć, że jest to produkt finalny.

KubiQ 2014-11-25

No, no, no… Naprawdę zacnie to wygląda! Podoba mi się koncept otwarcia parku! Możliwe że się na to wybiorę.

Proszę czekać…