widoczny tu i tam. hasam.

Zmęczona śmierć w Białymstoku - wyniki! 0

22 lutego, o godzinie 19.00 w białostockim kinie FORUM odbędzie się kolejny pokaz w ramach cyklu – Nieme Kino. Dokładniej archiwalne filmy z muzyką na żywo.

Zmęczona śmierć w reżyserii Fritza Langa z muzyką na żywo Zero 85 w przystępnej cenie – 10 zł. Powstałe ponad 80. lat temu, monumentalne w formie dzieło Langa, jest jednym z tych dokonań filmowych, których siła oddziaływania i artystycznej ekspresji sprawia, że dla kolejnych pokoleń kinomanów pozostaje niekwestionowanym arcydziełem. Upływ czasu – bezlitośnie ujawniający wszystkie mielizny i niedociągnięcia – w tym przypadku nie tylko nie zdołał filmowi zaszkodzić, ale ujawnił wręcz nowe odcienie jego niegasnącego blasku. Film jest czteroczęściową przypowieścią o nieuchronności Przeznaczenia, determinującego ludzki los w sposób definitywny i niepodważalny. To bezlitosne fatum materializuje się tu pod postacią Śmierci, rozdzielającej dwoje kochanków. Dziewczyna, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią ukochanego, dociera do Jej królestwa, prosząc o cofnięcie okrutnego wyroku. Śmierć zawiera z nią układ – jeśli uda jej się ocalić trzy życia ludzkie, symbolizowane płomieniem trzech świec, wyrok Przeznaczenia zostanie cofnięty. W tym momencie struktura fabularna zostaje rozbita na trzy obszerne epizody. Trzykrotne próby uniknięcia losu okazują się daremne. Mimo to dziewczyna otrzymuje jeszcze jedną szansę. W tym niezwykłym, poetyckim obrazie, urzekającymwycyzelowaną w każdym calu stylistyką, prawdziwie wybitną kreację stworzył Bernhard Goetzke. Jego Śmierć to jedno z najciekawszych dokonań aktorskich w dziejach kina. [Filmoteka Narodowa]

Muzyka ”Zero-85” to melanż różnych gatunków muzycznych od ciężkiego metalu po archaiczny folk. Zespół jest laureatem Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi – Basowiszcza 2001. Muzyka zero-85 nie niesie żadnych wartości: ani rytmicznych, ani harmonicznych. Zgodnie z wyznawaną przez muzyków zasadą konceptualizmu absurdalnego, również witryna www nie posiada walorów estetycznych. Jednakowoż muzyka jak i strona są wolne od wszelkiej maści konserwantów, emulgatorów czy spulchniaczy, co sprawia, że warto podjąć próbę jej konsumpcji!!! Charakteryzuje i inspiruje ją wyjątkowo silne zakorzenienie w regionie i kulturze miejsca pochodzenia. Dla członków zespołu ”Zero-85” wywodzących się z różnych kultur takim miejscem jest Białystok. To miasto to miejsce i czas, w którym żyją określa ich i motywuje do wspólnego grania.

Konkurs wyglądał jak to widać powyżej… więc przejdę do sedna sprawy.

WYNIKI: Odpowiedź prawidłowa to oczywiście 6 października 1921 roku.

Dwójka szczęśliwców, która wybierze się na pokaz Zmęczonej śmierci z muzyką na żywo to:

Cursedd i Adriano , GRATULUJEMY!

Plakat pokazu /BOKPlakat pokazu /BOK

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Jay

Pewnie wolfie pomyslal, ze jakies mroczne moce sa zamieszane w newsa;)

leprechan

dlaczegoz to?

Anonimowy

Az sie przeraziłem jak przeczytałem tytuł newsa.

Proszę czekać…