http://vimeo.com/mironkundzicz

The Children of Huang Shi ma dystrybutora 0

Sony Pictures Classics kupiła prawa do dystrybucji The Children of Huang Shi w USA i Kanadzie.

Główne role, w tym opartym na faktach dramacie wojennym, grają Jonathan Rhys Meyers, Radha Mitchell (Sztuka wysublimowanej fotografii), Chow Yun-Fat (Cesarzowa) i Michelle Yeoh (Przyczajony tygrys, ukryty smok). Zdjęcia trwały trzy miesiące i skończyły się w zeszły piątek w Szanghaju.

Scarlett Johansson i Jonathan Rhys Meyers w filmie Wszystko gra 2005Scarlett Johansson i Jonathan Rhys Meyers w filmie Wszystko gra 2005

Reżyserem jest Roger Spottiswoode (The Matthew Shepard Story), a scenarzystami James MacManus i Jane Hawksley.

Film będzie opowiadał historię Brytyjskiego dziennikarza (Rhys Meyers), przebywającego w Chinach, podczas inwazji Japońskiej na to państwo w 1937 roku. Pomógł on uratować 60 sierot, prowadząc je przez ponad tysiąc mil, aż do wioski na końcu Wielkiego Muru Chińskiego. Pomagali mu w tym lokalny przywódca polityczny (Chow), arystokratka (Yeoh) i pielęgniarka, w której się zakochał (Mitchell).

Jonathan Rhys Meyers urodził się w Irlandii. Widzom znany jest z ról w filmach Idol, Tytus Andronikus, Pokolenie P, Wszystko gra, czy Vanity Fair. Targowisko próżności. Zdobył też wiele nagród, między innymi Złotego Globa i Satellite Award za rolę w Elvis – Zanim został królem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Uwielbiam filmy z nim, ten jego akcent jest boski… :)

Proszę czekać…