widoczny tu i tam. hasam.

Nasiona nagrodzone w Montanie 0

Na zakończonym wczoraj festiwalu Big Sky Documentary Film Festival w Missoula w stanie Montana, Nasiona Wojciecha Kasperskiego otrzymały nagrodę specjalną jury.

Kolejna nagroda dla filmu to Artistic Vision Award przyznana za wyjątkowe walory artystyczne. Jury złożone m.in. z Stevea Jamesa (The War Tapes) oraz Johna Sinno (Iraq in Fragments, zdobywcy trzech nagród w Sundance) w uzasadnieniu werdyktu napisało: Gdyby Czechow i Rembrant współpracowali nad filmem dokumentalnym, być może miałby on to wizualne piękno i dramatyczną głębię którą mają Nasiona.

Film Wojciecha Kasperskiego, po nagrodach w Waszyngtonie i pokazach w Los Angeles i Nowym Jorku, jest już dobrze znany amerykańskiej widowni festiwalowej: po raz kolejny doceniane są wybitne zdjęcia Szymona Lenkowskiego oraz wykorzystanie w filmie muzyki Philipa Glassa.

Film powstał w ramach projektu Rosja-Polska. Nowe spojrzenie, realizowanego od 2004 roku przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, TVP oraz polskich i rosyjskich szkół filmowych.

Informacja prasowa

Kadr z filmu Nasiona 2005Kadr z filmu Nasiona 2005

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…