Jeszcze więcej informacji o Spider-Manie 4

W dniu wczorajszym na łamach fdb mogliście przeczytać o porozumieniu studia Sony z Marvelem w sprawie postaci Spider-Mana. Dzisiaj mamy więcej informacji na temat przyszłych projektów, a także angaży w tych filmach.

 • Nowy solowy film o Spider-Manie ma ustaloną datę premiery na 28 lipca 2017 roku. Będzie współprodukowany przez Pascal i Feige'a. Wcześniej Człowiek-pająk ma pojawić się w jednym z marvelowskich filmów – ma być to najpewniej Captain America: Civil War.
 • "Wciśnięcie" solowego filmu o Spider-Manie do ułożonego już harmonogramu Marvela sięgającego do roku 2018, spowodowało opóźnienia w czterech produkcjach studia:
  Thor: Ragnarok (z 28 lipca na 3 listopada 2017 r.), Black Panther (z 3 listopada 2017 r. na 6 lipca 2018 r.), Captain Marvel (z 6 lipca 2018 r. na 2 listopada 2018 r.) oraz Inhumans (z 2 listopada 2018 r. na 12 lipca 2019 r.).
 • Sony Pictures sfinansuje projekt, zajmie się dystrybucją, nadal posiadać będzie prawa do tej postaci i nie straci kreatywnej kontroli nad przyszłymi filmami o Spider-Manie.
 • The Amazing Spider-Man 3 został skasowany. Taki sam los spotkał ogłoszoną jakiś czas temu, czwartą część serii.
 • 31-letni dotychczasowy odtwórca roli Petera Parkera, Andrew Garfield nie powróci do odtwarzania tego bohatera, jak również Marc Webb pożegnał się z posadą reżysera filmów z tej serii.
 • Zanim poznamy nazwisko aktora, który wcieli się w rolę Spider-Mana, studia chcą znaleźć reżysera, który będzie uczestniczył w procesie doboru obsady. Nie wiadomo czy zobaczymy Petera Parkera czy może Milesa Moralesa. Pewne jest, że trwają poszukiwania młodszego aktora, a wśród kandydatów wymienia się Logana Lermana (Furia) i Dylan O’Brien (Więzień labiryntu).
  Update: Z oficjalnego ogłoszenia Marvela wynika, że postacią, którą wezmą na "ruszt" studia będzie Peter Parker (dzięki Quagmire!)
 • Variety twierdzi, że bohatera zobaczymy (raz jeszcze…) w liceum, co może oznaczać kolejną orgin story.

Źrodło: Variety | collider.com | The Hollywood Reporter| latino-review.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Bercik022 2015-02-12

Meh! wkurza mnie ciągłe niszczenie tak fajnej postaci, Garfield pasował mi świetnie do tej postaci. Nie sądzę by Lerman i O’Brien pasowali do niego, są okropnie dobrani. Mam wielką nadzieję, że film w ogóle się nie sprzeda.

Quagmire 2015-02-11

Nie wiem czemu niektóre serwisy zastanawiają się nad Moralesem. Z oficjalnego oświadczenia na oficjalnej stronie:

"Sony Pictures and Marvel Studios share a love for the characters in the Spider-Man universe and have a long, successful history of working together. This new level of collaboration is the perfect way to take Peter Parker’s story into the future," added Doug Belgrad, president, Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group.

http://marvel.com/news/movies/24062/sony_pictures_entertainment_brings_marvel_studios_into_the_amazing_world_of_spider-man#ixzz3RS6kkCpE

Gracjan Mikitin 2015-02-11

Ciekawe co teraz z tymi wszystkimi spin-offami, takie Sinister Six niby nadal jest w planach, ale wychodzi na to, że będzie to spin-off anulowanej serii. Zabawne trochę.

Marek Jacek Movieman 2015-02-11

Spin-off o Venomie też jest nadal w planach. W sumie jak nie wprowadzono niektórych bohaterów do serii to za bardzo nie wpłynie na film. Na pewno wymyślą jakieś zmyślne rozwiązanie ala śmierć i zmartwychwstanie agenta Coulsona :)

Proszę czekać…