Powiększa się obsada The Mist 0

Marcia Gay Harden i Toby Jones dołączyli do obsady adaptacji powieści Stephena Kinga pt. The Mist.

Fabuła obrazu przedstawia się następująco: pewne małe miasteczko nawiedza gęsta mgła. Mieszkańcy tej miejscowości, postanawiają bowiem schronić się przed tą złowieszczą siłą w supermarkecie. Znalezienie ukrycia nie będzie jednak takie łatwe, gdyż z mgły wychodzą potwory, które pożerają każdego, kto stanie im na drodze. Zbiór pt. Szkieletowa załoga, w którym znajduje się m.in. Mgła, został po raz pierwszy opublikowany w 1985 roku.

Toby Jones w filmie Bez skrupułów 2006Toby Jones w filmie Bez skrupułów 2006

Główną rolę zagra Thomas Jane (Punisher). Oprócz niego w filmie wystąpią: Andre Braugher (Miasto aniołów), Laurie Holden (Silent Hill), Marcia Gay Harden oraz Toby Jones. Holden zagra jedną z osób broniących się w supermarkecie przed potworami z mgły, a Braugher wcieli się w postać prokuratora i przeciwnika głównego bohatera odtwarzanego przez Jane'a. Mężczyzna przyjedzie do miasteczka do domku letniskowego.

Za kamerą obrazu stanie Frank Darabont, napisał on również scenariusz, którym zajmował się od prawie dwóch lat. Darabont miał już okazję pracować ze Stephenem Kingiem na planie filmów Zielona mila, oraz Skazani na Shawshank. Za produkcję odpowiedzialni są Bob Weinstein, Richard Saperstein, Martin Shafer i Liz Glotzer.

The Mist wejdzie na ekrany kin najprawdopodobniej 21 listopada tego roku. Obraz powstanie dla Dimension Films.

Marcia Gay Harden znana jest z filmów: Jak zostać gwiazdą czy Rzeka tajemnic. Toby Jones niedawno zagrał główną rolę w filmie Bez skrupułów, który miał polską premierę 9 lutego 2007 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…