Po prostu kocham kino :)

Wczoraj Czeczenia, dzisiaj Ukraina, jutro... 3

27 marca na polskie ekrany trafią Rozdzieleni – nowe dzieło Michela Hazanaviciusa – autora głośnego i obsypanego Oscarami Artysty. W oczekiwaniu na premierę prezentujemy oficjalny polski plakat filmu.

W rolach głównych Bérénice Bejo – zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Cannes (Przeszłość) oraz Annette Bening – dwukrotna laureatka Złotego Globu (Wszystko w porządku i Julia). Film Rozdzieleni był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes. Muzykę skomponował Selim Azzazi – twórca ścieżki dźwiękowej do Aleksandra Olivera Stone'a.

W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

Genialny – THE GUARDIAN

Poruszający i świetnie nakręcony – VARIETY

Nakręcony jak FULL METAL JACKET – THE HOLLYWOOD REPORTER

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…