Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

House of Cards na FMF w Krakowie 1

„Myśleliście, że o Was zapomnieliśmy?”. Wręcz przeciwnie! Z dumą ogłaszamy kolejnego kompozytora, którego muzyka zabrzmi na Międzynarodowej Gali Seriali. Jeff Beal, zdobywca m.in. trzech statuetek Prime Time Emmy, na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentuje suitę z najbardziej pożądanego serialu od lat. Mowa o House of Cards – produkcji, która otrzymała nie tylko wiele prestiżowych nagród, zdobyła uznanie w oczach krytyków, ale także skradła serca publiczności na całym świecie! Musicie to usłyszeć!
Po zwycięskich dla swojej partii wyborach prezydenckich senator Francis Underwood, w tej roli zjawiskowy Kevin Spacey, zostaje pozbawiony obiecanego mu wcześniej stanowiska Sekretarza Stanu. Underwood, wykorzystując manipulacje oraz intrygi, zamierza zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. Postanawia posłużyć się również dziennikarką Zoe Barnes (Kate Mara). Warto przypomnieć, że za popisową rolę Franka Kevin Spacey dostał Złotego Globa.

FMF

Najbardziej prestiżowe tytuły o House of Cards piszą w samych superlatywach: – Jeśli pierwszy sezon zdobył cię całkowicie, drugi dostarcza jeszcze więcej czerwonego mięsa – uważa Time. – To czysta radość z oglądania. Świetnie naoliwiona machina, która co rusz pokazuje powody dla jakich daliśmy się uwieść serialowi – recenzuje The Hollywood Reporter.

W ostatnim sezonie za reżyserię jednego z odcinków odpowiada Polka – znakomita Agnieszka Holland.

Serial House of Cards bez wątpienia zmienił oblicze tego gatunku. Ale to nie koniec niespodzianek na 8. FMF. Podczas gali usłyszymy także inną kompozycję Jeffa Beala. The Dovekeepers to mini serial CBS stworzony na podstawie bestsellerowej książki Alice Hoffman. Opowiada historie kobiet w oblężonej przez Rzymian twierdzy Masada, w I wieku naszej ery. Premiera The Dovekeepers zaplanowana jest na przełom marca i kwietnia tego roku. Publiczność FMF będzie miała okazję posłuchać magnetycznej suity z The Dovekeepers już 30 maja w krakowskiej arenie, a znakomitych muzyków poprowadzi sam Jeff Beal.

Festiwalowa publiczność podczas gali będzie miała okazję usłyszeć najpiękniejsze suity filmowe z najgorętszych seriali ostatnich lat. Obok ogłoszonych już produkcji: Gra o tron, Rodzina Borgiów, Wikingowie, Misja Afganistan, Czas Honoru i Wataha do grona najważniejszych twórców tego gatunku dołącza Jeff Beal z House of Cards i The Dovekeepers.

Jeff Beal jest amerykańskim kompozytorem tworzącym na potrzeby filmu, telewizji i koncertów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną jako trębacz jazzowy oraz artysta studyjny i już wtedy charakteryzował się zrozumieniem rytmu i spontanicznością. Dzięki swoim siedmiu solowym płytom, m.in. Three Graces, Contemplations, Red Shift i Liberation, został uznanym artystą i kompozytorem. Eklektyczna muzyka Beala spotkała się z uznaniem i docenieniem krytyków. Jego ścieżka dźwiękowa do serialu House of Cards otrzymała trzy nominacje do nagród Prime Time Emmy. W sumie otrzymał trzynaście nominacji do nagród Prime Time Emmy i udało mu się wygrać trzy statuetki. Wśród jego innych utworów można znaleźć muzykę napisaną na potrzeby dwóch serialowych produkcji HBO Carnivàle i Rzym oraz do serialu komediowego Detektyw Monk. Beal sam komponuje, orkiestruje, dyryguje i nagrywa swoją muzykę, dzięki czemu nabiera ona personalnego i wyróżniającego się charakteru. Utwory Beala były wykonywane przez światowej sławy orkiestry i dyrygentów, wliczając w to orkiestry symfoniczne z St. Louis, Rochester, Pacific, Frankfurtu, Monachium i Detroit. Jego muzyka do instalacji Butchers, Dragons, Gods & Skeletons Philipa Haasa była wystawiana w Kimball Art Museum i na Biennale w Wenecji w 2011 roku. Pisał muzykę również dla Metropole Orchestra, The Ying Quartet, The Debussy Trio, The Henry Mancini Institute, The Commission Project oraz The Prism Brass Quintet. Swoją pierwszą kompozycję dla chóru zatytułowaną The Salvage Men stworzył dla Los Angeles Master Chorale & The Eric Whitacre Singers. Jeff urodził się i wychował w San Francisco Bay Area. Jego babcia była pianistką akompaniującą przy projekcjach filmów niemych oraz występującą w radiu. Była zapaloną fanką jazzu i na rozpoczęcie studiów muzycznych Beala podarowała mu album Sketches of Spain Milesa Daviesa. Jeff ukończył Eastman School of Music, a w 2011 uzyskał status honorowego absolwenta. Naucza i wspiera młodych kompozytorów w ramach seminariów Sundance Film Composer, jest również gościnnym wykładowcą w wielu innych konserwatoriach i uniwersytetach.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to drugi najważniejszy festiwal muzyki filmowej na świecie. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem. Monumentalne widowiska muzyczno – filmowe wyróżniają się śmiałością produkcyjną, innowacyjnością w sferze technologii dźwięku i obrazu, ale również rozmachem wykonawczym, poziomem artystycznym prezentowanych dzieł oraz ze względu na obecność najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Wydarzenia te nie mają sobie równych w Europie. FMF przyciąga współczesną elitę świata muzyki, kultury i filmu, a także miłośników gier komputerowych, kina i sztuki filmowej. FMF to także ważne spotkania branżowe, a zarazem miejsce prawykonań wielu dzieł muzyki filmowej, nierzadko w obecności reżyserów światowego formatu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…