http://vimeo.com/mironkundzicz

Znane głosy w The Fantastic Mr. Fox 0

George Clooney i Cate Blanchett użyczą swoich głosów głównym bohaterom filmu The Fantastic Mr. Fox.

Reżyserem obrazu będzie Wes Anderson. Produkują Allison Abbate (Gnijąca panna młoda Tima Burtona) i Jeremy Dawson, dla Scott Rudin Productions, a dystrybucją zajmie się 20th Century Fox. Będzie to pierwszy projekt Andersona, który zostanie nakręcony techniką animacji poklatkowej. Inne znane filmy, które zostały nakręcone tą techniką to wspomniana już Gnijąca panna młoda i Miasteczko Halloween.

Cate Blanchett i George Clooney w filmie Dobry Niemiec 2006Cate Blanchett i George Clooney w filmie Dobry Niemiec 2006

The Fantastic Mr. Fox będzie adaptacją klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Roalda Dahla (Czym sobie na to wszystko zasłużyłam?), autora między innymi książkowego pierwowzoru Charliego i fabryki czekolady. Historia w niej zawarta, będzie opowiadać o szczwanym lisie, który będzie musiał przechytrzyć trzech wrednych farmerów, którzy bardzo starają się skrzywdzić pana Lisa i jego rodzinę. Clooney (Good Night, and Good Luck.) będzie podkładał glos pod Mr. Foxa, a Blanchett (Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia) pod jego żonę.

Aktorzy spotkali się ostatnio na planie, produkowanego przez Warner Bros. Pictures, Dobrego Niemca, którego reżyserem jest Steven Soderbergh (Full Frontal. Wszystko na wierzchu), natomiast Wes Anderson i Cate Blanchett pracowali ze sobą wcześniej na planie filmu Podwodne życie ze Stevem Zissou.

Reżyser zajmie się The Fantastic Mr. Fox, zaraz po skończeniu prac nad swoim obecnym projektem The Darjeeling Limited, który jest teraz w Nowym Jorku montowany.

Produkcja animacji odbędzie się w Londynie i będzie miała podobny charakter do Gnijącej panny młodej Tima Burtona.

Wes Anderson urodził się w Teksasie. Debiutował filmem Trzech facetów z Teksasu, by następnie nakręcić świetnie przyjęte Rushmore, Genialny klan i Podwodne życie ze Stevem Zissou. Był nominowany do Oscara, Złotego Niedźwiedzia i nagrody BAFTA za Genialny klan. Poza tym otrzymał Independent Spirit Award i Nagrodę Nowej Generacji przyznawaną przez Stowarzyszenie Krytyków z Los Angeles za Rushmore.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…