Downton Abbey zakończy się na 6. sezonie 2

Portal TV Line podał informację, że brytyjski serial Downton Abbey zakończy się wraz z końcem szóstego sezonu. Pojawi się on na antenie w niesprecyzowanej jeszcze dacie w 2015 roku. Na 25 grudnia tego roku przewidziana jest premiera świątecznego odcinka serialu.

Życie w angielskim zamku Downton Abbey toczy się ustalonym od pokoleń porządkiem. Sielską atmosferę w posiadłości lorda Granthama i jego żony Cory zakłóca wiadomość o śmierci ich niedoszłego zięcia oraz spadkobiercy. Państwo Grantham mają trzy córki, ale żadnego syna, tymczasem według regulacji prawnych dziedzicem może zostać jedynie męski potomek lub mąż najstarszej córki. Szok po tragedii Titanica potęguje fakt, że teraz jedynym dziedzicem może zostać nikomu nieznany kuzyn Matthew, który jest prawnikiem i należy do klasy średniej. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się, aby kuzyn ożenił się z najstarszą córką lady Mary. Lady Mary ma jednak trudny charakter i sprawy nie układają się prosto. Równolegle do życia rodziny lorda przedstawione jest życie służby. Ukazane są również przemiany zachodzące w ówczesnym społeczeństwie angielskim.

Źrodło: TV Line

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Gracjan Mikitin 2015-03-23

Smutno będzie pożegnać się z mieszkańcami Downton, ale cóż… już czwarty sezon miał słabsze momenty, w piątym niektóre wątki wydawały się na siłę, bez pomysłu (państwo Bates, czy wątek z Edith). Może gdyby akcja serialu rozpoczynała się jeszcze w XIX wieku byłby jakiś materiał na kolejne sezony, a tak? Posiadłość Downton nie może przecież w takiej formie przetrwać, a babcia Maggie Smith też wiecznie żywa nie będzie. Zdaję sobie sprawę, że finałowy sezon poziomu pierwszych trzech nie osiągnie, ale liczę mimo wszystko na dobre zakończenie.

Marek Jacek Movieman 2015-03-24

Serial świetny. Z tego co się doczytałem w piwnicach internetu to chodzi głównie o pogodzenie zdjęć wraz z innymi planami głównej obsady, a żeby nie pozbywać się bohaterów zdecydowano o zakończeniu serii.

Proszę czekać…