RTL przygotowuje ekranizację książek Karola Maya 0

Niemiecki kanał RTL wspólnie z Rialto Film przygotowuje serię trzech 90 minutowych filmów telewizyjnych na podstawie bestsellerowego cyklu powieści Karola Maya. Pierwszy z filmów miałby zadebiutować jeszcze w grudniu tego roku.

Powieści o Winnetou, z których pierwsze ukazały się pod koniec XIX, sprzedały się na świecie w liczbie ponad 100 milionów kopii. Są one jednymi z najczęściej adaptowanych i zarazem najlepszych ekranizacji książek w historii niemieckiej literatury. Pierwszy z filmów trafił na ekrany w roku 1962 i doczekał się jeszcze dziesięciu kontynuacji. W role głównych bohaterów wcielili się Francuz Pierre Brice (Winnetou) i Amerykanin Lex Barker (Old Shatterhand). Swoisty hołd serii w Bękartach wojny oddał nawet Quentin Tarantino, w scenie kiedy niemieccy żołnierze bawią się w zgadywanki "kim jestem?", a odpowiedź brzmi "Winnetou, wódz Apaczów".

Fabuła cyklu obraca się wokół Indianina z plemienia Apaczów – Winnetou, który zostaje wodzem po tym jak jego ojciec i siostra giną z rąk białego człowieka. Wkrótce dołącza do niego biały myśliwy – Old Shatterhand, który staje się dla niego bratem krwi i najlepszym przyjacielem. Obaj wspólnie przeżywają wiele przygód na starym Dzikim Zachodzie.

Na chwilę obecną nie są znane szczegóły na temat bohatera obsady głównego bohatera serii. Wiadomo natomiast, że w rolę Old Shatterhanda ma zagrać niemiecki aktor Wotan Wilke Mohring (Miejsce zbrodni). Innymi aktorami pracującymi nad ekranizacją są: Milan Peschel, Fahri Yardim i Jurgen Vogel. Niemieckie media donoszą również, że twórcy stajają się przekonać 86-letniego Pierre'a Brice'a do zagrania roli ojca Winnetou.

Źrodło: yahoo.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…