Z archiwum X z zamówieniem na limitowaną serię 5

Trzynaście lat po tym jak Fox zakończył trwającą 9. sezonów emisję serialu Z archiwum X i miesiącach rozmów dotyczących ewentualnego powrotu hitowej produkcji do telewizji, stacja zdecydowała się zamówić 6-odcinkową serię limitowaną.

W rolach głównych powrócą David Duchovny, który w serialu wcielał się w rolę Foxa Muldera oraz Gillian Anderson, grająca rolę Dany Scully. Na fotelu głównego scenarzysty i producenta wykonawczego ponownie zasiądzie twórca oryginalnej serii – Chris Carter. Nie wiadomo natomiast czy do prac nad serią limitowaną zostaną zaangażowani pozostali producenci wykonawczy serialu, czyli: Frank Spotnitz, Howard Gordon i Vince Gilligan. Zdjęcia do najnowszej odsłony serialu, której szczegóły fabularne nie są na razie znane, rozpocznie się latem tego roku.

Archiwum X to sekcja FBI, powołana przez Hoovera do badania wszelkich zjawisk niewyjaśnionych i paranormalnych. Jedynymi pracownikami sekcji są entuzjastyczny Fox Mulder (David Duchovny) i sceptyczna Dana Scully (Gillian Anderson). Serial utrzymany jest w paradokumentalnej konwencji (dokładna data i miejsce zdarzeń). W kolejnych epizodach agenci rozwiązują zagadki tajemniczych zdarzeń mających miejsce na terenie USA.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Marek Jacek 2015-03-24

Fajnie. Serial zdecydowanie lepszy od obrazów kinowych, choć od kiedy Duchovnego zastąpił Patrick to już nie było to samo. Liczę na ciekawe scenariusze.

Proszę czekać…