http://vimeo.com/mironkundzicz

Polsat, TVN i TV4 naruszają prawo? 0

UOKiK sprawdzi czy telewizyjne konkursy stacji komercyjnych łamią prawo konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) sprawdzi, czy zasady konkursów prowadzonych na antenie Polsatu, TVN i TV4 naruszają prawa konsumentów. Stacje telewizyjne zapewniają o rzetelności prowadzenia konkursów.

Andrzej Sołtysik/lemontv.plAndrzej Sołtysik/lemontv.pl

Urząd wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – poinformowali przedstawiciele UOKiK.

Nie ruszając się z domu możesz wygrać naprawdę duże pieniądze, „możesz stać się bogaty w kilka sekund” – w taki sposób prowadzący programy rozrywkowe „Halo! Kasa!”(Polsat), „Wykręć numer” (TVN), „Fabryka gry” (TVN) czy „Wygraj fortunę” (TV4) zachęcają widzów do udziału w interaktywnym konkursie polegającym na odgadnięciu poszukiwanego słowa, rozwiązaniu zagadki czy rebusu.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS albo zadzwonić pod wskazany numer. W tym drugim przypadku zakwalifikowanie uczestnika do gry odbywa się m.in. przez połączenie o charakterze otwartej linii bezpośrednio z prowadzącymi konkursy. Wątpliwości Urzędu budzą zasady łączenia ze studiem konkursowym. Ponadto postępowanie wyjaśniające wszczęte przez Prezesa UOKiK ma m.in. sprawdzi czy widzowie są prawidłowo powiadomieni o regulaminie konkursu oraz wszystkich opłatach, które ponoszą podczas gry – poinformowała Małgorzata Cieloch, Rzecznik prasowy UOKiK.

Rzecznik TVN Andrzej Sołtysik powiedział, że konkursy prowadzone na antenie TVN nie powinny budzić wątpliwości Urzędu. U nas jest wszystko w porządku, ale jeśli Urząd chce to sprawdzić, to bardzo proszę – powiedział.

My powołaliśmy cały kanał TVN Gra, który jest oparty na tego rodzaju konkursach – interaktywności, uczestnictwie widzów, słuchaczy. A zatem nie pozwolilibyśmy na to, by te procedury nie były zachowane – podkreślił Sołtysik.

Podobne stanowisko wyraził prezes stacji TV4 Piotr Fajks. Podkreślił, że widzowie, konsumenci stacji byli i nadal są informowani o sposobie rozliczania opłat, (które ponoszą podczas gry – PAP), co – jego zdaniem – jest formą wystarczającą, nie naruszającą prawa.

Fajks podkreślił, że 16 lutego stacja TV4 wysłała w tej sprawie pismo do UOKiK. To wyjaśnienie złożyliśmy na prośbę prezesa Urzędu. Podaliśmy informacje nt. regulaminu konkursów i odpowiedzieliśmy, w jaki sposób widzowie są informowani o zasadach konkursów – powiedział.

Rzecznik prasowy Polsatu Katarzyna Wyszomirska powiedziała, że stacja złożyła na prośbę prezesa UOKiK stosowne wyjaśnienia w tej sprawie.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Jotgie

jak w temacie!

andreg

Przecież,to są gry,nie dla idiotów,to o co chodzi?.Grasz,to płacisz!!!

Proszę czekać…