Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Disney przygotowuje film o Mulan 1

Jak podaje The Hollywood Reporter, wytwórnia Walta Disneya przygotowuje aktorski film na podstawie swojej kolejnej klasycznej animacji. Tym razem wybór padł na Mulan, film z roku 1998.

Projekt ma bazować na scenariuszu Elizabeth Martin oraz Lauren Hynek. Producentami będą Chris Bender i J.C. Spink, czyli panowie w których cv można znaleźć tytuły chociażby takie jak Szefowie wrogowie 2 czy Millerowie.

Przypomnijmy, że klasyczna animacja Disneya oparta jest na starej chińskiej legendzie o dziewczynie, która przebiera się za mężczyznę i dostaje się do armii. Krajowi zagrażają Hunowie i pełna życia Mulan postanawia, zastępując swojego chorego ojca, wykazać się odwagą. Trafia do obozu, gdzie szkolenie prowadzi Li Shang. Pomimo trudnych początków bohaterka staje się coraz lepszym wojownikiem. Kiedy oddział wyrusza Mulan musi dokonywać heroicznych czynów. Jednak Hunowie to nie nie jedyny problem. Gdy zostanie zdemaskowana przez towarzyszy grozi jej śmierć. Film ten zarobił na całym świecie ponad 300 milionów dolarów.

W ostatnim czasie Disney słynie z tworzenia filmów aktorskich na podstawie klasycznych animacji – Alicja w Krainie Czarów, Kopciuszek i Czarownica to tylko początek. W przyszłym roku do kin ma wejść Księga Dżungli, a premiera Pięknej i Bestii z Emmą Watson w roli głównej zapowiedziana jest na 17 marca 2017 roku. Dodatkowo w kolejce czekają już sequel Alicji oraz Dumbo za kamerą, którego ma stanąć sam Tim Burton.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…