http://vimeo.com/mironkundzicz

Hopkins jako Hitchcock 0

Anthony Hopkins ma zagrać jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii, Alfreda Hitchcocka, w obrazie Alfred Hitchcock Presents.

Reżyserem będzie Ryan Murphy, twórca serialu Bez skazy, a ostatnio reżyser Biegając z nożyczkami.

Alfred HitchcockAlfred Hitchcock

Fabuła filmu ma opowiadać o ciężkiej i pełnej przeszkód drodze, jaką pokonał reżyser podczas kręcenia jednego ze swoich największych dzieł, czyli Psychozy. Podczas kręcenia tego filmu musiał stawiać czoła wielu przeciwnościom. Jedną z nich było to, że scenariusz był, jak na owe czasy, zbyt mroczny i perwersyjny, zwłaszcza, że główna bohaterka ginie w nim po 45 minutach.

Mówi się już, że Anthony Hopkins (Powrót do Howards End) wcieli się w legendarnego reżysera, a Helen Mirren (Dziewczyny z kalendarza) ma zagrać jego żonę Almę Reville.

Ludzie ze świata filmu oczekują, że w obrazie zobaczymy postacie Anthony'ego Perkinsa (Zielone domostwa), Janet Leigh (How to Smuggle a Hernia Across the Border) i scenarzystę Josepha Stefano (Pamiętny dzień), bez których Psychoza by nie powstała.

Universal Pictures będzie producentem i dystrybutorem filmu.

Alfred Hitchcock urodził się w roku 1899 w Londynie. Był reżyserem i scenarzystą. Jego filmy 39 kroków, Rebeka (Oscar), Okno na podwórze, Ptaki, Psychoza, Człowiek, który wiedział za dużo, czy Zawrót głowy przeszły do historii kinematografii. Był sześciokrotnie nominowany do Oscara. Zmarł w roku 1980.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…